Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért léteznek nemek?

Miért léteznek nemek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy férfi és női nem. Szerintem sokkal jobb volna, ha ilyen "önmegtermékenyítős" emberek és állatok lennének.


*Nem kérek hülye válaszokat!



2018. febr. 21. 19:58
1 2 3
 21/23 EagleHUN ***** válasza:

"ezek nem külön nemek," - én sem írtam hogy most azok lennének (elvi lehetőségét adja hogy hosszú evolúciós folyamat után lehetne akár).


"inkább a két nem változatai és átmenetei,"

Még talán az sem, degeneratív betegségnek veszi a tudomány. //* - Bár ez tényleg csak nézőpont kérdése.//


"és egészségügyi problémákkal járnak" - amit írtam is.


Olvass figyelmesebben.



//* - Bár ez tényleg csak nézőpont kérdése. -> Íme egy példa rá: Sarlósejtes vérszegénység. Betegség? Vagy evolúciós válasz a maláriára és védelmet nyújt ellene?//

2018. febr. 24. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 sadam87 ***** válasza:

@EagleHUN

#18

Hoppá, tényleg!

Megpróbálom még egyszer beszúrni a linket.

[link]

Remélem, most jó lesz. Az eredeti cikk címe egyébként:

Parker (2004): A major evolutionary transition to more than two sexes?


#19

"XXX, XXXX, XXY, XXXY

És ezek jó része még szaporodni is képes!"

Egész pontosan az első két esetben (általában) szaporodóképes nők lesznek. A második kettő terméktelen férfi. (Kleinfelter szindróma)

Nem hiszem, hogy túl sokan ülnének börtönben... Nagyobb arányú bűnözési hajlamot több Y kromoszóma esetén szoktak emlegetni.

Új nem ilyen módon nem hiszem, hogy kit tudna alakulni. A nem meghatározásért az Y kromoszómán felel egy régió. Ha van Y kromoszóma, akkor férfi lesz illető, ha nincs, akkor nem (persze erre is van ritka kivétel, de új nem biztos nem jön létre).

2018. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 sadam87 ***** válasza:

Még egy dolog: az, hogy kettőnél több nem van egy fajban nem jelenti azt, hogy kettőnél több egyed kell egy utód létrehozásához.

Azt, hogy három vagy több gyed hozzon létre utódot elég valószínűtlennek tartom. Egyrészt nagyon macerás. Másrészt nem tudom, milyen jelentős előnnyel járna (talán kicsit nagyobb lehetne az utódok genetikai változatossága, de érdemben nem hiszem). Harmadrészt nem nagyon van mechanizmus a kivitelezésére. Maximum kettő egész hatványú számú szülők esetében lehetne megoldani több meiózissal.

Nem tudok róla, hogy ilyet (kettőnél több utód hoz létre egy utódot) ismernénk a természetben, és nem is tartom valószínűnek, hogy kialakulna.

2018. febr. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!