Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet egy aszinkron...

Hogyan lehet egy aszinkron motort átalakítani generátornak?

Figyelt kérdés
Mivel lehet megoldani a forgorész gerjesztését permanens mágnesek nélkül, csuszógyürű,vagy mi szükséges?Kezdő vagyok a témában.
2018. márc. 2. 11:56
 1/5 D.O.81 ***** válasza:
73%

Hálózatra kapcsolod és a számított szinkronfordulata fölé pörgeted.

Üdv.

2018. márc. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha gerjesztett motor volt, akkor eleve benne van a szükséges apparát. A gerjesztést meg kell táplálni egyenfeszültséggel.
2018. márc. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Hát, ha #2 pontozta le #1-et, akkor rosszul tette, cseréljük meg az értékelést, mert #1 írt jót, #2 meg értelmezhetetlent.
2018. márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
#3, Egyrészt ne velem személyeskedj, ha kérhetem (tippeket is adhatok, ha nincs ötleted), másrészt írd le, kb. mi a lényegi különbség a két eset között.
2018. márc. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egyrészt ne velem személyeskedj"

Nem személyeskedtem, a "ha" szócska ugyebár az adott feltételhez kötést jelenti a magyar nyelvben. Bár az kétségtelen, hogy ha te pontoztad le #1-et, akkor előállt az a helyzet, hogy - illetve akkor sem személyeskedtem volna, hanem cselekedetedet bíráltam volna, ami szerintem jogos. Megjegyzem, végülis nem hangzott el az, hogy nem te pontoztad le, de hagyhatjuk.

"írd le, kb. mi a lényegi különbség a két eset között"

Igazad van, abszolúte semmi. :D Hogy a gyakorlati kérdéssel kezdjük, az esetek 99,99%-ában földeletlen csillaggal állunk szemben a tekercselt forgórésznél. Hogyan kívánod egyenfeszültséggel megtáplálni?

2018. márc. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!