Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan képzeljem el a 4....

Hogyan képzeljem el a 4. dimenziót?

Figyelt kérdés
Olyan rajzot láttam, amin van 2 kocka, az egyik fentebb, és a csúcsaik össze vannak kötve. De nem sikerül ezt "nem 3 dimenziósan" elképzelni. Régebben láttam egy előadást. Volt az előadó mellett egy növény, az 3 dimenziós. De az előadó azt mondta, hogy valamikor építették azt a termet, és a tervrajzon már rajta volt a növény. Így az már 4 dimenziós. Ebben az előadásban volt az is, hogy egy 3d űrhajó átment egy 2d világon, és csak növekvő kört és hasonlókat láttak az ott lakók.
2018. márc. 2. 13:53
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Ez volt az!: [link]

Tényleg így van ahogy ez az oldal írja? De akkor mi van azokkal a rajzokkal, amiken kockák vannak x dimenzióban megrajzolva?

2018. márc. 2. 13:58
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából ez van, csak keveset értettél meg belőle.

Milyen a térlátásod? Ha egészen kiváló, csak akkor menj tovább.


A kockák, amelyeket láttál, a 4 dimenziós test OLDALAI. Vigyázat!

Maga a kocka az oldal! Nem a kocka oldala, hanem a teljes kocka az a 4 dimenziós testnek csak az egyik oldalfala!

8 ilyen oldala van összesen, ebből lehet egy 4 dimenziós kockát összerakni.

A rajzon, ahol nézed, mind a 8 kockát meg lehet találni, csak a vetítés miatt erősen torzultak, és nem néznek ki szabályos kockának.


A 4 dimenziós testnek a határvonalait tudjuk ábrázolni, de magát a testet (a belsejét) sokkal nehezebb elképzelni.


Ja, és az időt ne keverd ide, mert az nem térdimenzió.

2018. márc. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
*A tervezett növény az 5 dimenzió, rosszul emlékeztem.
2018. márc. 2. 14:03
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Mondom, hogy az időt ne keverd ide.

Az igaz, hogy külön dimenzió, de nem térbeli.


Nézed meg ezt a képet:

[link]

Ebben benne van mind a 8 kocka. Egy elöl (ezért néz ki az a legnagyobbnak), egy hátul (az néz ki a legkisebbnek), a többi 6 oldalt van, egyformának néznek ki.


Ez mind teljesen szabályos kocka! Csak a vetítés miatt ilyen torzak.

2018. márc. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
(Nem láttam amikor kijavítottam amit írtam, hogy írtál. Köszönöm a választ, és én (többek között) ezt a képet láttam: [link] )
2018. márc. 2. 14:11
 6/18 A kérdező kommentje:
Már kezdem érteni, csak teljesen összekavart hogy egyik helyen a kockákat írják, másik helyen időt mondanak.
2018. márc. 2. 14:12
 7/18 A kérdező kommentje:
Szóval a 2 kockás amit küldtem az csak az oldal, vagy az egész? (Amit küldtél, azon én egy kockát látok, amiben van egy kocka.) (Bocsánat, hogy értetkelkedek, de hogy is van? )
2018. márc. 2. 14:17
 8/18 dq ***** válasza:
Jeffrey R. Weeks: A tér alakja c. könyv foglalkozik ezzel, hogy hogyan lehet különböző tereket elképzelni.
2018. márc. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. márc. 2. 14:36
 10/18 dq ***** válasza:
Az az egész. Egy oldala egy (szabályos) 3-kocka.
2018. márc. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!