Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Természettudományos/műszaki...

Természettudományos/műszaki könyvekben milyen programmal készítik az ábrákat? Esetleg tudtok ajánlani egyet?

Figyelt kérdés
Egyetemen gyakorlatot vezetek egy tárgyból és kedvem támadt egy nemhivatalos elektronikus jegyzet készítéséhez. A szöveget LaTeX-ben írom. Ábrát szerintem már körülményes vele készíteni, igyekszem ezt a lehetőséget elkerülni. Tud valaki ajánlani egy olyan programot, amelyben igényes ábrákat lehet készíteni, továbbá felhasználóbarát a felülete? Lehetőleg ingyenes legyen.

2018. márc. 24. 12:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Matlab, PyPlot, és végül PPT vagy Origin... mi ezekben csináljuk a publikációk ábráit és a konferenciaposztereket. Ja meg Photoshop, ha kell pár új eredmény :D (csak viccelek)
2018. márc. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak igaza van, de ha mondjuk szimbolikus számítások eredményeit rajzolnál ki valamit, akkor ott a sage vagy a maple is az előbb felsoroltak mellett.
2018. márc. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Amiket írtatok teljesen jók, de áruljátok el miért jó a LaTeX? Van benne valami spéci karakter? Könnyebb matematikai jeleket varázsolni bele? Word miért nem jó?

2018. márc. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtanulod használni akkor egyszerűbb műszaki doksikat meg jegyzeteket írni. Főleg programozó aggyal átláthatóbb.


Ennek ellenére diplomamunkáimat én is Wordben írtam... és néha agyf...szt is kaptam :D

2018. márc. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#3 Törteket, képleteket sokkal könnyebb benne megcsinálni, ha megtanulod, illetve az ilyeneket szebben is tördeli, mint a word.
2018. márc. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Igen, mintha tényleg szebb lenne pl. törtek esetén, de nem értem miért kaptál agy... mert nekem ment rendesen. Mondjuk van 'Egyfajta' logikája a Word-nek is. :-) Olyan 'felhasználó barát' logika, amit nem egyszerű megérteni. :-)


Annyit láttam a LaTeX-ből, hogy a soremelésekkel, bekezdésekkel stb. kaptak idegbajt, mi meg kaptunk egy előre gyártott Word-doc fájlt, és csak írni kellett a cikket. Mondjuk nem volt benne sok képlet! :-) Ez a LaTeX nem Windows-ra van ha jól tudom. Igaz ez?

2018. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem árultad el, hogy milyen tárgyhoz írod a jegyzetet. Matematikához, fizikához én ezt használom:

[link]

2018. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#6 #5 vagyok, #4-gyel csak nem egyezünk meg, csak a % stimmel, haha :D. Igazából a LaTex igazából nem konkrétan egy program, hanem inkább egy "nyelv", ha lehet így mondani, mivel több program is van, amellyel lehet olvasni/szerkeszteni TeX fájlokat. Bármelyik operációs rendszeren van alternatíva, de akár még netes szerkesztőfelület is van, pl cocal.com-nak.
2018. márc. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Utolsónak:


Tényleg jók az ábrák. Sima Win office-al nem lenne egyszerű. De m inden másra ott a Surfer, Grapher, Origin Statistica, Matlab.

2018. márc. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elírtam. A #7 ben a link ábrái szépek.
2018. márc. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!