Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti hogyan csinálnátok meg...

Extant kérdése:

Ti hogyan csinálnátok meg ezt? ( A többi lent. ) [Kérlek, vess rá egy pillantást]

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy ti hogyan csinálnátok ezt: Képzeljetek el egy kémcsövet, aminek a falára lyukak vannak fúrva. A tetejéhez (lyukas fele) egy plazmavágót teszek és elindítom azt. A plazma kimegy a falon lévő lyukakon és szétterjed a kémcsövön. Ami nem csapdos össze vissza mert mágnessel vonzom hozzá.

Miből lenne a képcső, vagy hogy csinálnátok, hogy ne olvadjon el az anyaga ?



2018. ápr. 1. 20:38
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:
ezt az oda vonzod részt kifejtenéd? egyébként hűtés nélkül kb sehogy szerintem
2018. ápr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Persze: A Kémcsövünk anyagának a közepébe, egy mágnes van, és a plazma tulajdonságai közé sorolható, hogy vonza a mágneses tér. És kimegy a plazma a lyukakon, és mivel vonza a mágnes, nem fog lemenni a kémcsőröl.
2018. ápr. 1. 23:02
 3/4 anonim ***** válasza:
A mágnes a melegítés hatására hamar elveszti a mágnesességét (Curie-hőmérséklet).
2018. ápr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, erre én is gondoltam, ezért egy 3 rétegű anyag lenne.


-Valamilyen anyag-MÁGNES-Valamilyen anyag-


És, így a nagy hőfok, nem érné a mágnest és nem vesztené el teljesen az erejét.

2018. ápr. 3. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!