Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ősrobbanás. Miből gondolják a...

Ősrobbanás. Miből gondolják a tudósok, hogy ennek kezdőpontja egy extra sűrűségű atomi méret volt?

Figyelt kérdés
Inkább el tudnám képzelni, hogy kezdetben volt egy veszett nagy méretű égitest, ami robbant, de az, hogy ennyire kicsi legyen, az valahogy nem fér a fejembe.

2018. ápr. 26. 14:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 A kérdező kommentje:
Én adtam egy Like-ot 9-esnek, mert kimondja amit gondol, meg hát nem kis ügyesség kellett az ápolók számítógépéhez hozzáférni. :D
2018. ápr. 27. 01:52
 12/75 Wadmalac ***** válasza:
72%

"Az érzékszerveimre, hitemre építek, mert tudományos vagyok, és alámagyarázok."

Ha neked az utóbbi kétszáz év fizikája, csillagászati, asztrofizikai mérése, elmélet-felállítása, sokszoros ellenőrzése, igazolása érzékszervre és hitre építés, akkor, barátom, nem akadémikus vagy te, hanem....de erre sajnos nincs olyan szó, ami nem sértő.

2018. ápr. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/75 Wadmalac ***** válasza:
82%

"meg hát nem kis ügyesség kellett az ápolók számítógépéhez hozzáférni."

Na ez mocskos jó volt, kérdezőként nem kaphatsz zöld kezet, pedig most nagyon nyomnám. :D

2018. ápr. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 A kérdező kommentje:

13-as

Megint sikerült jól kijátszanod, hogy Te kapd meg a 100-ast helyettem.

:D

2018. ápr. 27. 23:13
 15/75 anonim ***** válasza:
Hol volt, hol nem volt...
2018. ápr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
0%

Hát kérem tisztelettel, fogjunk össze mi akadémikusok, és ne sértődjünk meg, ne beszéljünk mellé, HANEM ÉRVELJÜNK.

:)

Én érveltem, bebizonyítottam, hogy a reinkarnáció hülyeség, EBBŐL KÖVETKEZŐEN ha a Nap lenyugszik, az is meghal, eltűnik a semmibe, mint amikor az ember meghal.


Mi ennél szebb, tudományosabb, korlátoltabb, beképzeltebb szép gondolatunk, nemde, kérem tisztelettel? :)


Ha egyszer hipotézisekre, azaz előfeltételezésekre magyarázunk alá, akkor kérem, mi csudijó hívők vagyunk.


Hitünk: a materializmus, a tudományvallás. :)

Jöhetnek a szemellenzős ápolók értünk, csudi-korlátolt akadémikusokért. :-)

2018. ápr. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
34%

Kérem tisztelettel, a 19. század végén, amikor már feltalálták a léghajót, de a helikoptert és repülőt még nem,

mi akadémikusok, csodálatos módon és nyitott szemléletünkkel azt állítottuk ISMÉTELTEN DOGMATIKUSAN, hogy

"ami nehezebb a levegőnél, az képtelen a levegőbe emelkedni és ott tartósan repülni".


Idézem, kérem tisztelettel, az azóta feltalált repülőgép definícióját:


"A repülőgép a levegőnél nehezebb olyan közlekedési eszköz, mely a légkörben halad, merev felületei és a levegő reakcióerejéből keletkező felhajtóerő segítségével a repülési magasság és irány megváltoztatására, illetve megtartására képes motor vagy hajtómű segítségével."


[link]


Ugye, milyen nyitott és rugalmas, több szempontot is figyelembe vevő szemléletű dogmatikus hívők vagyunk mi, csodálatos, presztizsnek élő akadémikusok? :)


Hiszen letagadjuk, hogy újra és újra tévedünk, és akiket évtizedekig leszólunk és lekuruzslózunk, azoknak nagy sokára igazat adunk, majd letagadjuk, hogy tévedtünk korábban. :)


Mi igazi tudományos emberek vagyunk mi, a hivatalos tudományos szemlélet atyjai és még véletlenül se vagyunk dogmatikusak, sem pedig hívők. :) Vagy mégis...?

Éljen a szemellenzős materializmusunk és beképzeltségünk nekünk, csodálatos akadémikusoknak! :)

2018. ápr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
65%

Töröljétek légyszi az elmegyógyintézetből szabadultat.

Nagyon felesleges, hogy szétb#ssza az értelmes beszélgetéseket.

Köszi.

2018. ápr. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
61%

A tudomány úgy működik, hogy megfigyeljük a valóságot, ezekre illeszkedő modelleket építünk, hogy aztán a modelleket fel tudjuk használni a saját javunkra. Az idők folyamán több információ kerül a birtokunkba, amivel kifinomultabb, általánosabb modelleket tudtunk építeni. Ez nem jelenti azt, hogy a régi modellek rosszak, mert teljesen jók, amennyiben kevesebb információ áll a rendelkezésünkre. A newton dinamika is tökéletesen használható rengeteg mindenre, ha nem a galaxisok forgására vagyunk kíváncsiak.


Így lesz az idő múlásával lapos Földből geoid, a geocentrikusból heliocentrikus, klasszikus mechanikából relativitás elmélet. Az ősrobbanás-elmélet tökéletesen illeszkedik a jelenleg rendelkezésre álló információnkra, amit folyamatosan finomítanak, módosítanak. Később akár el is vethetnek, ha egy sokkal általánosabb modellt sikerül felvázolni. Ezzel az ősrobbanás-elmélet nem lesz rossz, csak nem lesz elég általános.


Tudom, sok szektásnak nagyon böki a csőrét, hogy a tudomány fejlődik és nincs állandó álláspontja. Sajnos a tudománynak a hittel ellentétben nem az a célja, hogy az emberek kis törékeny lelkét babuzsgassa, ezt el kéne fogadni. A tudomány célja a valóság megismerése. Tudom, számotokra hihetetlen, de próbáljatok már meg egy kicsit emaptikusak lenni és felfogni, hogy nem csak ti léteztek a világon, rajtatok kívül sok olyan ember él, akik nem hinni szeretnének, hanem tudni. Elfogadják, hogy a világról alkotott képünk változik, ti pedig erre képtelenek vagytok.


És mint látjuk, hogy a tudomány ezen stratégiája tényleg jól működik! Ennek köszönhetően fejlődik a technológia exponenciálisan, és ennek köszönhetően van számítógép, internet, mindezt azért, hogy aztán ezen keresztül ontsuk magunkból a marhaságokat.

2018. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:

Tisztelt moderátorok!

Mi kellene hozzá, hogy ezt az embert kitöröljék innen?

2018. ápr. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!