Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ősrobbanás. Miből gondolják a...

Ősrobbanás. Miből gondolják a tudósok, hogy ennek kezdőpontja egy extra sűrűségű atomi méret volt?

Figyelt kérdés
Inkább el tudnám képzelni, hogy kezdetben volt egy veszett nagy méretű égitest, ami robbant, de az, hogy ennyire kicsi legyen, az valahogy nem fér a fejembe.

2018. ápr. 26. 14:11
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/75 A kérdező kommentje:

Sajnos én nem ismerem visszamenőleg a teljes részletességű magyarázatot, bizonyítékot, de kötve hiszem, hogy halál pontosan minden következik egyik a másikából, éppen azért mert a fizikából nincs 100 százalékos ismeretünk.

Holnap rájön a tudós társadalom egy új fizikai dologra, aztán pillanatok alatt megváltozik az ősrobbanás magyarázata.

Hányszor, de hányszor fordult ez már elő a történelem folyamán ?


Mi volt az a pont a fizikai ismereteinkben amikor azt mondtuk, hogy áhá, akkor ez ősrobbanás ?


Pár héttel az "áhá" előtt mivel magyaráztuk a dolgok menetét ?

2018. júl. 27. 00:59
 72/75 anonim ***** válasza:

"kötve hiszem, hogy halál pontosan minden következik egyik a másikából, éppen azért mert a fizikából nincs 100 százalékos ismeretünk."

Itt azért több dolog is van:

az, hogy ősrobbanás történt, 100% biztos.

A részleteket még lehet kutatni.

Ilyen bizonyíték pl. a háttérsugárzás és a H-He arány. Van még sok ezekből, csak a laikusok ezekkel nem foglalkoznak.

Ezen kívül az ősrobbanás után nagyon sokáig homogén volt a világ, ezért lehet egyáltalán kiszámolni, hogy mi történt.


"Holnap rájön a tudós társadalom egy új fizikai dologra, aztán pillanatok alatt megváltozik az ősrobbanás magyarázata."

Konkrétan egy szétrobbanó világot MÉG mivel lehet magyarázni?


"Mi volt az a pont a fizikai ismereteinkben amikor azt mondtuk, hogy áhá, akkor ez ősrobbanás ?"

Amikor rájöttek, hogy tágul a világ. Persze ekkor még bizonyítékok nem voltak, csak ez az egy.


"Pár héttel az "áhá" előtt mivel magyaráztuk a dolgok menetét ?"

Semmivel - akkor még nem ismerték a világ tágulását. Akkor statikus világot feltételeztek, de már ismerték a problémáit, szóval sejtették, hogy ez nem jó gondolat.

2018. júl. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/75 A kérdező kommentje:

100 százalékos biztonsággal nem lehet kijelenteni semmit sem, ami ennyire régen volt.

Voltaképp mi most a végeredményt látjuk, de mint oly sok más dologban, itt sem lehet kizárni, hogy egy másik útvonalon is el lehet jutni ugyanehez a végeredményhez, csak még nem ismerjük azt a fizikát ami ugyanide vezet.

Na, mindegy én szkeptikus vagyok az ősrobbanást tekintve.


Sokszor eszembe jut a régi mondás:


- A tej élet, erő, egészség. (mondta a tudományos világ)

- Aztán egyszer valaki ezt kétségbe vonta.....

2018. júl. 27. 21:29
 74/75 anonim ***** válasza:

Kérdező, te tulajdonképpen miben is kételkedsz?

Mert ez valahogy nem tiszta nekem.

És akkor miben hiszel helyette?

Remélem, nem a teremtéssel akarsz előjönni, mert akkor visítani fogok.

2018. aug. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/75 A kérdező kommentje:

Vérig sértettél.... :)

Én vagyok az akire a legnagyobb vérdíjat tűzték ki a vallási fórumokon.

MOST WANTED.

De még nem sikerült elkapniuk.

A teremtést már 10 évesen kizártam, azóta meg eltelt 40 év.


Na, csak arra akartam rámutatni, hogy a tudásunk fejlődésében már számtalan olyan dolog volt , amiben qrva biztosak voltak a tudósok, de egyszer valaki mást kezdett mondani, utána meg abban voltak qrva biztosak.


Csak a józan paraszti eszem nem veszi be a piciből nagy lett elméletet.

Úgy érzem valami fizikai felismerés még fog ezen változtatni.

2018. aug. 6. 01:07
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!