Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vélemény az "ultraluminális"...

Vélemény az "ultraluminális" Alcubierre-meghajtóról?

Figyelt kérdés
Állítólag az általános relativitás megengedi, ugyanis a teren keresztül nem mozog ultraluminális sebességgel és gyorsulást sem érzékel, viszont ez az időutazási paradoxonokon kívül más relativitáselméleti paradoxonhoz is vezetne. Mi lehet erre a megoldás?

2018. máj. 22. 21:30
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Például az iker-paradoxon ami az egyik fél részéről a gyorsulás okozta relativisztikus gravitációs teren alapszik.
2018. máj. 22. 21:35
 2/44 anonim ***** válasza:
11%

Én kvantum mechanikával foglalkozom.

Próbálom megoldani a M-elméletet.

Legutólsó hipotézisem nagyon jó meg közelítése az egész tér / idő mivoltjának.

Erröl a micsodáról nem hallotam amit írsz.

De azt szögezzük le hogy időben nem lehet utazni, az már egyszer 100%. A tér direkt nem enged ilyeneket a belső rendszerében, legalábbis amennyit mit belőle érzékelni tudunk.

Ha lehetne időben utazni akkor a fénysebességet is túl lehetne lépni, nem csak elérni

2018. máj. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
11%

Olvasd el az eredeti speciális relitivitás elméletet,ha nen akkor legalább wikipedian.

Minél többet és jobban beleásom magam a dologba annál jobban rájövök Einstein már mindent tudott az egészről, és megoldhatatlan. Ennek nagyon egyszerű okai vannak, tulajdonképpen semmi más nem kell hozzá csak Termodinamika és egy kis Halmaz elmélet, amit kiterjesztünk globálisan. De én most a 3d s tér geometriáján agyalok, hogy miért pont ennyit érzékelünk belőle és nem többet, és vajon szuperpozíciós e a tér vagy kvantál e. Erre próbálom kiterjeszteni elméletem, ami leírná a gömb szerű alakot a dolgok rácsszerkezetbe való rendeződésével.

Csak itt kezdődött a gond...

Még hozzá se mertem állni, mert kezdett veszélyes lenni amin agyaltam, mert valószínű rájöttem egy régebbi elméletemből hogy honnan is származik maga a gravitáció, és hogy miért lineáris az idő, és hát ijesztő kezdett lenni, bizonyítani se merem.

2018. máj. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
0%
Márpedig minden időutazás ami utazás a térben. Soha nem a haladással van a gond. Hanem a fékezéssel/megállással/irányítással.
2018. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Hallgatlak, kíváncsi vagyok a hipotézisedre.
2018. máj. 22. 22:18
 6/44 anonim ***** válasza:
0%
Hiába van ilyen meghajtónk, ami esetleg működik is(de úgyse fog). Mert az még csak a hab a tortán.
2018. máj. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
6%

A tér mindig torzul, ha egy ilyen meghajtó elhajlítja a teret, 2 pontos, minden féleképpen haladási iránnyal párhuzamosan, akkor ki lehetne használni a differenciát így "előre haladnánk" elméletben, sőt akár gyorsan is és kényelmesen mert a belső rendszerében saját inercia rendszer lenne így nem éreznénk a gyorsulást, lassulást sem.

Csak bökkenő az hogy a tér ezt nem engedi meg, hallotál már az indukcióról? Ez a gravitáció val is lehetséges, vagyis nem csinálnák mást csak egy hatalmas gravitációs "zárt" ami nem halad semmere sem.

Csak akkor működik ha külső energiát adunk át a belső rendszerbe. Vagyis kintről löki valami az űrhajót, de nem úgy hogy üzemanyagot hordoz, vagy erőművet. Azt egy másiknak kell hordozni ami valamilyen csoda folytán nem áll vele semmilyen kapcsolatban. De akkor mégis hogyan lesz energia? Egyszerű: sehogy.

Kivéve ha...kvantum kollerációval lehetne energiát közvetíteni. Akkor lehetne két különböző inerciarendszert létesíteni ami egymást tudná akár gracitáció elhajlítással is hajlítani a térben.

Még egy bökkenő: mi fogja a kettőt össze úgy hogy egymással haladjon????

Nah mi? Az éter? Ráadásul ha már a kettő össze van fogva akkor az egy inerciarendszert képez.

Én azt tudom max elképzelni hogy távolról van a hajó energiaellátása így pluszban nem kell azt is szállítani ami előny lenne a gyorsításkor.

2018. máj. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
0%
Ultraluminális ez jó, vicces. Azt tudtad hogy a gravitáció fénysebességgel terjed? Próbálok laikusan írni de kifejteni ezt itt nem lehet, se idő, se karakter nincs annyi hogy ezt elmagyarázzam neked.
2018. máj. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
0%
Ez azt jelenti ha spontál jönne létre anyag, akkor annak a gravitációs mezője fénysebességel terjedni szét 7 irányban. A három szimmetria tengelyen, és a lineáris időben is előre. De az időben csak a következő kvantum időig, hogy a tér képes legyen a kóvetkező állapotot megvizsgálni mielőtt az megváltozna. Azt senki sem tudja vajon a gravitáció miből származik, de én igen. Azt sem tudják van e határa, ameddig kölcsönhatást vált ki, vagy végtelenségig terjed? Ezt és sem tudom.
2018. máj. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
0%
Annyit tudok még mondani, hogy a 7 es szám és a 11 es kulcsfontosságú tényező. Az első "igaz" prím az a 7, azt nem magyarázom el miért. A 11 az pedig elméletileg a dimenziók száma a térben. Az első 3 dimenzió az a terünk. A negyedik dimenzió az nem az idő ahogy sokan hiszik. Az a gravitációs mező, pontosabban annak is a fele.
2018. máj. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!