Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vélemény az "ultraluminális"...

Vélemény az "ultraluminális" Alcubierre-meghajtóról?

Figyelt kérdés
Állítólag az általános relativitás megengedi, ugyanis a teren keresztül nem mozog ultraluminális sebességgel és gyorsulást sem érzékel, viszont ez az időutazási paradoxonokon kívül más relativitáselméleti paradoxonhoz is vezetne. Mi lehet erre a megoldás?

2018. máj. 22. 21:30
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
100%

"Számolgattam egy picit, 1350 fordulat per mp el még ki is vitelezhető akkora méretben és gravitációs mezővel ami akár működhet is"


Megnézhetem azokat a számításokat? Főleg az általános matematikai apparátusra lennék kíváncsi, amivel megközelítetted a problémát.

2018. máj. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
0%

Úgy hogy felírtam 10^20 kg tömeggel mert azzal már haladni is lehetne és stabil. Ovodás fizika kellet hozzá.

Newton gravitációs képlet + állandó, és a centripetális gyorsulás.

Mivel stabil statikus rendszerrel számoltam semmi más nem kell.

22 mikrogrammal számolva ami a Schwarzschildból következik, annál nagyon lassú lenne, 5 méter rádiusszal v ~ gyök^2(0.67932x10^-19) m/sec, elvileg(bár ez semmire nem jó csak szobadísznek, csak így éreztetném mekkora hatalmas tömegek szükségések az idő és tér elhajlításához).

De már nem érdekel mert ez nem is űrhajó lenne hanem egy időlassító ami megspórolja az utazás idejét, belülről szemlélve mi gyorsan haladnánk, de kintről nézve mi lassan mozognánk miközben bent mindenki meg lenne "fagyva".

Ez a probláma, az idő diletáció.

Egy ilyen géphez elég egy sűrű nagy tömegű massza, amit vontatunk kéne valahogyan.

2018. máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
0%

Igen, egy fekete lyukat kéne vontatni ami körül pedig nagy sebességel keringünk egy védett box ban. Érdekes lenne az 100%, én mindenesetre nem szállnék be az fix.

Meg az is gond hogy rendeteg energiát kéne szállítani a vontatáshoz. Bár ha nagyon lelassul a szingularitás közelében az idő akkor kint m1 hogy milyen gyorsan halad az egész, mert az úgyse érzékeljük olyan szinteken, csak valahonnan kell energia a hajtóműhöz ami elől lenne és folyamatosan szépen lassan ráfordulna a feketelyuk. Mondjuk a bolygónk az elég nagy tömegű lenne vontatáshoz, és a pályáról letérve még kezdő löketet is kapnánk;)XD

2018. máj. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
0%
Ki kéne számolni kb mekkora távolságot kéne tartani a feketelyuktól hogy ne szippantson be és szépen lassan elkezdjük húzni, csapdába ejteni a föld gravitációs mezején. Ha meg kéne állni az sem lenne gond mert centrális pályára kell állítani a földet a szingularitás körül. De ennyi energiát meg ilyen erős hajtóműveket nem tudom hogyan csinálnának hozzá. Viszont ez egy megoldható út. Márcsak a feketejukat kell beszerezni, az lesz a napból, szoval adott is, csak nagyon sok idő múlva, és nem nem is lesz stabil, meg be vonz mindent ami a környéken van(kozmikus értelemben a "környéken").
2018. máj. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!