Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vélemény az "ultraluminális"...

Vélemény az "ultraluminális" Alcubierre-meghajtóról?

Figyelt kérdés
Állítólag az általános relativitás megengedi, ugyanis a teren keresztül nem mozog ultraluminális sebességgel és gyorsulást sem érzékel, viszont ez az időutazási paradoxonokon kívül más relativitáselméleti paradoxonhoz is vezetne. Mi lehet erre a megoldás?

2018. máj. 22. 21:30
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
0%

Számelmélet, de nem vezettem le a húrelméletet hozzá, mert nem is érdekel, a végeredményeket és a kezdő modellből kiírtam a lényeget papírra.

A 11 szám sok szempontból valamiért mindenhol kijön. Pontosan miért azt nem tudom de meg fogom

2018. máj. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
0%
De ezek csak gondolatok, nagyon elnagyolom, pl a 7 es szám szerintem a leg érdekesebb, Fibonacci számsor al mahináltam hozzá
2018. máj. 23. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%

Na de mi az a kvantum kolleráció? o.O


Sajnos nem tudok aludni, amíg nem értem meg :(

2018. máj. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
0%

[link]

Nézzétek meg a bináris és szenáris alakját, 111, 11

Ez csak egy kis figyelem felkeltő.

Mondok egy nagy titkot, de elásom magam holnapra ezért. Meggyőződésem hogy az egész univerzum bináris alapokom nyugszik. Ez azért érdekes mert ez bizonyítja hogy tényleg spontán keletkezett. Még ráadásul az Entitás paradoxon nak köszönhetően, az információ legkisebb egysége az hogy valami létező vagy nem létező. Ha ezeket a kezdeti fázisban megfelelő sorrendben, formulában variáljuk, akkor az megteremtheti a robbanás előtti kiinduló fázist, amiből az is levonható hogy több univerzum is lehet

2018. máj. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
0%
Több univerzum is lehetséges hogy van párhuzamosan, vagy volt előttünk, ami vagy nem.volt elég stabil hogy létezzen vagy nem pont ilyen volt, más szabályok uralták.
2018. máj. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 Mojjo ***** válasza:
100%
@21: Értem, köszönöm a választ!
2018. máj. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy barátom még az egyetemről, és a haverjával szereztek két papírt (LSD)

Egy falusi nyaralóban trippeltek tőle, és a haverja teljesen átszellemülve órákon keresztül írt. Teljes mértékben meg volt róla győződve, hogy megértette az Univerzum működését. Ha jól emlékszem asztalos volt, és teleírt egy füzetet számokkal és képletekkel. Az élet képlete volt, számsorokkal és rajzokkal.

Aztán bealudt.


Másnap mire lejöttek a papírról megnézték a füzetet, és totális zagyvaság volt az egész :D


(Vagy csak nem értettek belőle semmit, mert lecsatlakoztak a kvantum kollerátorról :D)

2018. máj. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
0%

A húr elmélet a kvarkokban lévő hullámok modulációi,(tt. Húrok) közötti összefüggéseket áhított leírni, és már ez is bonyolult.

Nah most mennyire lehet bonyolult az ha bináris formulákat kéne kiszámolni? Nemhogy hatványozottan megnőtt a variációs lehetőség de nem férne bele lehet még a univerzum ba se akkora számítógép kéne hozzá hogy egyáltalán az átmeneti értéket tároljuk, de az algoritmus egyszerű.

Egy Turing gép lenne ez tulajdonképpen, csak a fizika megoldására irányulna. Viszont ekkor esett le hogy ha van egy algoritmus ami kiszámolja a M elméletet, akkor az az algortimus megegyezik az M elmélettel. Ugyanis a következmény az hogy kiszámolná a M elmélet formuláját, de maga következmény meg egyezik az okkal amire irányul a belső rendszerében. Így hát ez a paradoxon miatt végül is megoldhatalanná teszi a univerzumot.

Végülis minden úgy fog történni hogy ez ne következhessen be, a fizikai szabályok nem engedik meg. Ahogy a fény sebességre gyorsulást sem. Ezért mondta Eistein hogy max 99.99% ig fogják megoldani de mindig lesz egy új kérdés ami megoldatlan.

A kantum kolleráció az a mindenen átható kapcsolat ami két részecske pár között áll fönn.(részecske -- anti részecske)

2018. máj. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de elpusztítja az agyamat:


Korrrrrrrrrrrrrreláció. Nincs olyan, hogy kolleráció :D

2018. máj. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
0%

Az is jó story csak az a különbség hogy én sajnos még soha nem rúgtam be, a dianás cukron kívül alkohol az nem volt. De hogy ha már így szóba hoztad lehet egy kocsma kirándulás után véletnül meg is oldanám;) csak lehet abba a pillanatba összeomlana a stabil univerzum, ez is egy opció. Vagy egy másik omlana össze én meg itt meghalnék és senki nem tudná meg az igazat. Az ilyen paradoxon elméleteket életen át lehetne sorolni de szerintem nem lenne gond ha megoldanánk. Mivel ha alátámasztom hogy nem megoldható, mert le van írva bizonyítással, annak az inverze a megoldás, vagyis absztrakt értelemben megoldható, csak lehet véges időn belül, tehát mire vége lenne az világnak


Vagy pont az juttatná el a véghez, ha valaminek vége van saját rendszerében ami leírja saját magát annak a megoldása meg egyezik a vágkifejlettel, vagyis a pusztulással. Ez is egy paradoxon elmélet.

2018. máj. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!