Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy mérnök van olyan eszes...

Egy mérnök van olyan eszes mint egy fizikus?

Figyelt kérdés

2018. máj. 24. 19:53
1 2
 1/15 anonim válasza:
71%
Nem lesz valaki eszes, attól hogy más munkát végez, mint a többi. Mindkettő tanult ember. A fizikus ugye új dolgok után kutat, így mindig egyre többet tud meg, de okosabb, eszesebb ettől nem lesz. Azonban ha az agymenőket veszed alapul, akkor ez a kérdés sértés egy fizikusnak.
2018. máj. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Egy mérnök az döntően a tanult dolgokat használja a munkájában, és csak kisebb részben alkot teljesen újat.

A fizikus fordítva... azzal együtt, hogy ő többet/nehezebbet tanul.

2018. máj. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

Tök hülyeség a kérdés.


Vannak mérnökök, akik inkább kutatói munkát végeznek és vannak olyan fizikusok, akik inkább gyakorlati feladatokt oldanak meg.

ui: Egyébként mit jelent számodra az, hogy "eszes"?

2018. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
#3-nál a pont! Definiáld, hogy mit értesz "eszes" alatt!
2018. máj. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Melyik a finomabb egy alma vagy egy körte?
2018. máj. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Már ott sántít a kérdés, hogy rengeteg fizikus végzett már mérnöki munkát.

Ugyanakkor mérnökként is kezdhetsz elméleti fizikus PhD-t.


Teljesen független az "ész" ettől.


Az számít, hogy ki milyen jó az elméleti vagy alkalmazott tudományban.


Számtalan aspektusa van az emberi intelligencia osztályozásának, és többnyire értelmetlen is, mert sok dolgot nem tudsz kvantálni.


Lehet 30 év alatt jön egyetlen ötleted amivel kitörsz átlagos IQ-val, de leélhetsz átlag felettivel egy életet úgy, hogy semmi maradandót nem alkotsz, csak mások szekerét tolod.


Ez vonatkozik fizikusra és mérnökre is.

2018. máj. 25. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát az eszes t úgy értem hogy tanultabb vagy több lexikális tudással rendelkezik
2018. máj. 25. 05:56
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Sem a fizikus, sem a mérnök nem tud sok lexikális tudást.


Nekünk nem kellett magolni könyveket, csak megérteni.


Teljesen más egy elméleti fizika mondjuk, amihez más jellegű tudás kell... mint egy fizikus-mérnök, aki lézerfizikávak foglalkozik, és gyakrolatban működő eszközöket gyárt.


Egyébként a tudás nagyrészét nem a BSc vagy MSc hanem a saját kutatás, munka alatt szedi fel az ember. Az egyetem csak alapot ad.

2018. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
76%
Egy labda van olyan kerek mint egy busz kormánykereke?
2018. máj. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
75%

"Hát az eszes t úgy értem hogy tanultabb vagy több lexikális tudással rendelkezik"


Nagyon rossz a szemszöged, nem szakmabeli vagy, ez látszik. Én mérnök vagyok, de az évek során jónéhány fizikussal és matematikussal dolgoztam együtt, főleg kutatás-fejlesztés területen.


A közös mindegyikben az, hogy adott terminológia mellett egzakt módon tárgyalható az adott terület. Ez egyfajta logikus felépítettséget jelent, amelynek átlátása inkább gondolkodó és megértendő szintű szempontbéli kompetenciákat jelent, ill. követel meg.

2018. máj. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!