Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan oldották meg szerintete...

Hogyan oldották meg szerintetek a halálos Van Ellen öveken való áthatolást a 60-as években ha ma már nem tudja ezt megoldani a NASA csak kutatja a megoldást?

Figyelt kérdés

Mindig azt hittem egyébként, hogy valami pénzügyi vagy tudományos érdektelenség az oka annak, hogy nem tértünk vissza a Holdra. Most megdöbbentett, hogy a NASA meg az asztronautái szerint mennénk nagyon is csakhogy nem tudunk áthatolni az öveken és nem is tudjuk elhagyni sem a földpályát:


https://www.youtube.com/watch?v=4O5dPsu66Kw


https://www.youtube.com/watch?v=16MMZJlp_0Y

https://www.youtube.com/watch?v=JgXDi7mc43M


2018. júl. 3. 20:10
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
60%
Ez elég hihetetlen, nem tudok sajnos annyira angolul, annyit mondjuk értek, hogy a földpálya elhagyása nem megy jelenleg. Ma már fényévekkel vagyunk az eredeti holdraszállás technológiai fejlettségétől. Mitől lennénk ma rosszabb technikai szinten, ez lehetetlen.
2018. júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 A kérdező kommentje:

Ugyanezt gondolnám, magától értetődik. Hidd el ezt mondja az első videóban magyarázza a Van Ellen öveket, hogy

"még megoldásra vár a probléma". A másik kettőben pedig az asztronauták sajnálkoznak, hogy mennénk azonnal, de elvesztettük a technológiát, mekkora szívás lenne újraalkotni, meg hogy jelenleg csak a földpályán tudunk mozogni, azon túl nem.

2018. júl. 3. 20:37
 3/53 lali24 ***** válasza:
73%

a földpályát nem tudjuk elhagyni c. bullshithez annyit, hogy a marsra akkor fénypostával küldi a nasa a járgányait?

a van allen öv igaz, hogy nem tesz jót az egészségnek, de azon meg olyan gyorsan megy át az űrhajó, hogy gyakorlatilag elhanyagolható a hatása. a folyamatos ott tartózkodásnak lennének káros hatásai.

de ha még ennyi kockázatot sem akarnak vállalni, akkor valamelyik sark fölött kell az övet átlépni.

2018. júl. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 A kérdező kommentje:
Én is felfigyeltem erre az ellentmondásra, a Mars rögtön beugrott, de láthatod, hogy a NASA alkalmazottak szájából jönnek a kijelentések. Nincs meg a technológiánk hozzá Don Pettit szerint.
2018. júl. 3. 21:45
 5/53 anonim ***** válasza:
70%

Ha a Van Allen övek valóban olyan veszélyesek lennének - mint a szenzáció hajhászok állítják - akkor is át lehetne törni rajtuk. Még a 60-as évek technikájával is.

Például az űrhajó hossztengelyébe épített erős elektromágnes (esetleg szupravezető) megvédené az űrhajósokat.

a NASA persze hogy keresi a legkedvezőbb módszert ( legkisebb súly, legkisebb energiafogyasztás) a sugárzás kivédésére.

- - - - -

Még egy tanács. Kérlek ne azt válaszd tanítómesteredül aki még helyesen leírni se tudja a Van Allen öv nevét!

2018. júl. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 lali24 ***** válasza:
74%

akár nasa alkalmazott, akár nem, a tények magukért beszélnek.

a földpályát (pontosabban a 2. kozmikus sebességet) már régóta el tudjuk érni és rendszeresen indítanak is erre képes űreszközöket.

a van allen övet pedig simán és minden gond nélkül többször is átlépték embert szállító űrhajók.

ezek megcáfolhatatlan tények, akárki akármit is mond.

a net és youtube pedig tele van hóbortosokkal, akik vagy relativításelméletet cáfolják, vagy a fúziós reaktort találják föl, esetleg a holdraszállást vonják kétségbe, vagy éppen az aktuális örökmozgó titkát osztják meg a széles közönséggel.

nem beszélve az ezotériában utazó futóbolondokról :)

2018. júl. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:
Én értem amit mondtok, mert ugyanez miatt megdöbbentő számomra a NASA álláspontja, ez nem az én véleményem, én is csak csodálkozom. Megnéztétek a videókat?
2018. júl. 4. 07:22
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
A Van Allen öveket akkor lépték át emberes űrjárművek, amikor kb. úgy viszonyultak az ionizáló sugárzáshoz, hogy kísérleti atomrobbantás kihullási felhője alatt masíroztatták a katonákat. Másrészt óriási presztízs kérdés volt a hidegháborúban az űrverseny, minden egyes holdutazás gyógyír volt az amerikaiaknak a kezdetekben elszenvedett megaláztatások után. Ebben a környezetben nem sokat számított hogy az asztronauták bőven kapták a dózist. Manapság, amikor már nagyon szigorúak a munkavédelmi előírások, elég necces lenne kitenni sugárzásnak az embereket. Egy ilyen szitu után később milyen kártérítési perekre számíthatna az ügynökség, gondolom ezt sem akarják megkockáztatni. Tudtommal űrhajó tervezéssel akarják megoldani a problémát, sugárvédett helyet hoznak létre, pl úgy, hogy a víztartályt. ellátmányt, stb használnák árnyékolásnak.
2018. júl. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:
Ez tényleg jó magyarázatnak tűnik, ez eszembe sem jutott! Persze én sem mondanám azt az emberek szemébe a NASA helyében, hogy hát igen a 60-as években fogyóeszköznek tekintettük az emberéletet ma meg már ezt nem tehetjük meg. Az asztronauták "terelése" sokkal jobban hangzik, ez tény :). Ma már más világot élünk, az emberek szociális érzékenysége sokkal magasabb fokú, gyanítom ma már a Lajka kutya is felzaklatná a társadalmat, nem hogy egy ember halála.
2018. júl. 4. 13:47
 10/53 A kérdező kommentje:

Még egy dolog eszembe jutott ami egyezik az asztronauták állításával, miszerint nem vagyunk képesek elhagyni a földpályát. Az emberek többsége nem tudja, hogy a Föld képe amit közzétesz a NASA

[link]

ez mind kivétel nélkül Photoshop. Ez akkor kapott nyilvánosságot, mikor az emberek észrevették, hogy a Föld képe sok mindenben nem stimmel. Sokszor más méretűek a kontinensek, sokszor ismétlődnek a felhőképek, erre a NASA grafikusa elmagyarázta, hogy persze, mert ő fabrikálja össze a műholdképekből, mivel 1972 után nem készült az alacsony földpályától magasabbról felvétel a Földről. Így már ez is érthető.

2018. júl. 4. 14:03
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!