Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan oldották meg szerintete...

Hogyan oldották meg szerintetek a halálos Van Ellen öveken való áthatolást a 60-as években ha ma már nem tudja ezt megoldani a NASA csak kutatja a megoldást?

Figyelt kérdés

Mindig azt hittem egyébként, hogy valami pénzügyi vagy tudományos érdektelenség az oka annak, hogy nem tértünk vissza a Holdra. Most megdöbbentett, hogy a NASA meg az asztronautái szerint mennénk nagyon is csakhogy nem tudunk áthatolni az öveken és nem is tudjuk elhagyni sem a földpályát:


https://www.youtube.com/watch?v=4O5dPsu66Kw


https://www.youtube.com/watch?v=16MMZJlp_0Y

https://www.youtube.com/watch?v=JgXDi7mc43M


2018. júl. 3. 20:10
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
55%
A Van Allen övek sugárzását halálosként nyugodtan aposztrofálhatjuk, az nem úgy működik, hogy gyorsan átsuhanunk oszt nem lesz baj, ezt a holdraszálláshoz anno meg kellett oldani! Még ha nem egyenletes a sugárzás erőssége bennük is hatalmas mázli túlélni, tényleg orosz rulett biztos védeléem nélkül. De amit SolarGyula mond az nagyon elgondolkodtató, emlékezzünk mennyi halálos küldetésre derült fény az oroszoknál, valószínűleg a valós áldozatok száma ezt meghaladja, olyan eset is kiderült amikor a szerencsétlenül járt űrhajósok létezését utólag igyekeztek eltörölni a ruszkik. Ha így nézem összeáll amit a nasa állít, hogy nem tudunk elmenni magasabbra a földpályától. De nem azért, mert a technológiát elvesztettük, ez szánalmas hazugság ostobáknak. Inkább azért mert valójában soha nem is volt akkor ezek szerint ilyen technológia, csak az orosz rulett szintű lesz ami lesz. Ezt nem lehet csak úgy beismerni, ez nagyon gáz. Azt is el tudom képzelni, hogy anno azt hazudták az asztronautáknak, hogy minden meg van oldva, a jármű biztonságos aztán röhögve figyelték túlélik e a szerencsétlenek.
2018. júl. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim ***** válasza:
37%
Erről a kérdésről nekem is meg van a véleményem. Kiszámoltam például a mars-föld távolságra az elektro-mágneses hullámok terjedési teljesítmény-csökkenését a szóródással összevetve. Tudod mi jött ki? Kb 2500 wattal kellene sugároznia a műholdnak hogy 1 tized watt ideérjen úgy, hogy az adóantennát 10 méteresre, a vevőt FÖLD méretűnek véve, a Hidrogén-atom méret másfélszeresének a pontosságával kellene célozni! Na hagyjuk Ibolyt aludni, jó?
2018. júl. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 A kérdező kommentje:
Sok ilyesmit lehet hallani, például hogy a GPS rendszer is valójában a régi Föld alapú rádiónavigáció tökélesítve, a műholdak nélkül is működik. Hogy a NASA összevissza kamuzik mindenféléről, hogy igazolja a borzasztó pénzmennyiség eltünését amit az adófizetők pénzéből elszív az űrkutatásra és a képek a marsjárókkal a mittudomén melyik sivatagban készülnek a nagyközönség számára. Ezeket az egyszerű földi halandó nem tudja kideríteni így van e. Lehet 50 év múlva kiderül, hogy a Mars is egy kamu volt, mint a 60-as években a Van Ellen biztos űrjárműve, ki tudja.
2018. júl. 4. 20:21
 14/53 A kérdező kommentje:
*Van Allen, bocs :)
2018. júl. 4. 20:22
 15/53 lali24 ***** válasza:
53%

kedves kérdező!

ezt a méretes hülyeséget meg honnan veszed, hogy a gps működik a műholdak nélkül is? tudod egyáltalán, hogy hogyan és milyen elven működik a gps? terveztél és építettél már gps alapú helymeghatározó berendezést?

mert én már igen, és biztosítalak afelől, hogy műholdak nélkül baromira nem működik a rendszer.


az a válaszoló pedig, aki kiszámította, hogy a mars-föld közötti rádiókommunikáció egy nagy kacsa, egyszerűen sületlenségeket beszél és az okoskodása csak azt bizonyítja, hogy lövése sincs a témáról.

2018. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

"ezt a méretes hülyeséget meg honnan veszed, hogy a gps működik a műholdak nélkül is?"


Inkább te honnan veszed, hogy szerintem ez így van? Gondolom teljesen félreértelmezted amit írtam. Azt írtam, hogy nem GPS rendszerrel történik a helymeghatározás hanem helyette a régi rádiófrekvenciással, ahhoz valóban nem kellenek műholdak.

[link] Erre gondoltam.


És ezt sem állítottam, mint meggyőződést, hanem mint írtam hallani ilyen véleményeket is. Én nem tartom magam elég hozzáértőnek ahhoz, hogy ezeket állítsam vagy cáfoljam egyáltalán és nem is tettem.

2018. júl. 5. 07:10
 17/53 A kérdező kommentje:

Ezt csak érdekességképpen szúrom be, megláttam mikor a LORAN-ra rákerestem:

[link]

2018. júl. 5. 07:15
 18/53 anonim ***** válasza:
100%

#15-nek!

Tehát te is vetted a fáradtságot, és kiszámoltad. Vagy mégsem? A fizika és a matek "szigorú", objektív. 100 millió kilométeres középtávolsággal számoltam, ami igen jóindulatú. Ekkora távolságra jelenleg megoldhatatlan a hírközlés bármilyen formája. Elektro-mágneses hullámot fókuszálni ekkor távolságra, elképzelhetetlen pontosságot igényel, és ez akkor sem változtat azon hogy:

"Vákuumban, minden elektromágneses hullám (rádió, fény, röntgen, stb.) betartja az inverz négyzetes törvényt, mely kimondja, hogy az elektromágneses hullám energiasűrűsége arányos a adótól való távolság négyzetének a inverzével.[3]


Megkétszerezve a távolságot az adó és a vevő között, a rádióhullám erőssége negyedére csökken."


Vagyis a kibocsájtott jel annyira elgyengülne, hogy foghatatlan lenne. Persze elméletileg összehozható, csak épp kivitelezhetetlen lenne. Normál antenna méreteknél több ezer kilowattal kellene sugározni, elképzelhetőbb teljesítménynél viszont abszurd antenna-mérettel kell számolni.

Egyenes vonalú kommunikáció (Pl:lézer)?


Ismét a távolság miatt, a mértant alapul véve: Ha a tökéletes pontossághoz képest a fényforrás csúcsától mért egy méter távolságban a pontosság csak 0,1 mm-t eltér, (és eleve mihez veszi a viszonyítást?) akkor a jel ebben a távolságban 10.000 Km-rel mellé megy!

Mondjuk tíz méteren belülre akarod hozni a 10.000 Km-t?

A célzási potosságot 0,0000001 mm-re, azaz 100 piko-méterre kell növelned! Eközben persze a műholdnak tökéletesen mozdulatlannak kell lennie (vicc), majd ha evvel végeztél, akkor ezt végezd el még egyszer, mivel két koordináta van nem egy! (vízszintes és függőleges). Ezt a hülyeséget itt abba is hagyom. Remélem hogy nem próbálod meg ezt kimagyarázni, és belátod hogy a technika mai szintjén fizikai képtelenségről beszélünk.

Még egy apróság. Miközben "célozgatsz" a műholddal, a hatás-ellenhatás törvénye értelmében a műhold egésze elmozdul a célzás irányával ellentétes irányba. Ezt se felejtsd el megoldani úgy, hogy ez 100 piko-méteren belül maradjon! Jó szórakozást kívánok!

2018. júl. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%

#18


Csak az értelmezhetőség kedvéért: a hidrogén atom sugara 53 piko-méter, vagyis az átmérője 106 piko-méter! Egy hidrogén-atomnyi pontosságról beszélünk! És azt mivel? Esetleg a háromszor akkora méretű vas-atommal?! Elefánt a porcelán-boltban?

2018. júl. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de nem bírom abbahagyni. Ha az egész műhold hőmérséklete nem 0 kelvin, vagyis abszolút nulla, akkor az anyagban termodinamikai részecske-mozgás lép fel, aminek mértéke többszöröse mint 100 piko-méter!
2018. júl. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!