Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit szeretsz a fizikában...

Mit szeretsz a fizikában és/vagy a matematikában? Melyik a kedvenc témaköröd?

Figyelt kérdés
Mi a munkád?
2018. júl. 21. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azt szeretem, hogy az alapegyenletekből nagyon sok mindent le lehet vezetni.


Kedvenc témaköröm fizikából a mechanika, matematikából a differenciálegyenletek.


Mérnök vagyok.

2018. júl. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A matekben azt szeretem, hogy mindent ki lehet számítani, aminek a paramétereit ismerjük, illetve ismeretlen dolgokat is, hiszen azért számolunk.

A kedvencem benne az, amikor gondolkodni kell a módszer felállításában, olyan huncut a feladat, hogy akár középiskolás tudással is meg lehet oldani, de a legtöbben mégsem képesek rá.

Matekversenyeken szoktak ilyeneket kitalálni, többször is részt vettem rajta, iskolák közötti versenyen voltam első, országoson második, szóval a kreativitást kedvelem, meg az eleganciát a megoldásokban.

Fizikában szintén a mechanikát, mert amúgy is gépész vagyok.

2018. júl. 22. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2-nek egy kis off.

Az ellipszis kerületét hogy számítanád ki?

2018. júl. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, ellipszissel nagyon rég nem foglalkoztam, de a wikiből kinézve


Az ellipszis kerülete 4aE(e)

ahol E a másodfajú teljes elliptikus integrál, ami ne4m zárt alakban.


Megközelítő képlet

[link]


Azonban feltűnt nekem, hogy ugye az ellipszis területe hasonló módon számítódik, mint a köré

amely r*r*Π

ellipszis estén a sugarak helyett a kis és nagytengely fele

a*b*Π


Most arra gondoltam, hogy kerület esetén nem lehetne e szintén kör kerületszámítását alkalmazni?

Kör r+r*Π (D*Π)

ellipszis a+b*Π, amellyel átlagoljuk a kis és nagytengely különbségét és így meghatározunk egy körátmérőt.


Ha ez így nem műxik, akkor valahogy arra tendálnék, hogy az ellipszis felfogható úgy is, mint a kör vetülete a síkon és így az excentricitással kezdenék valamit, amely sin φ , de ezt még át kellene gondolnom.

2018. júl. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

Ok, igazából csak a gondolkodásmódodra voltam kíváncsi.

Valóban nem létezik zárt alakú megoldás.

Amit írsz, átlagolás, létezik olyan, és közelítésként használható is.

Vagy mondjuk vesszük a beírható, és körülírható kört és azokból átlagolunk.

2018. júl. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Világos, de nekem úgy tűnik, hogy amit utoljára írtam, azt lehetne valahogy arányítani a kör kerületéhez, két módon már kipróbáltam, majd agyalok még rajta, most sajnos nem érek rá, van egy csomó dolgom.

Szóval az ellipszis egy kör a síkra vetítve, bizonyos szögben, ez igen érdekes és talán új módszer is lenne.

2018. júl. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez nem új módszer, mert már létezik ilyen.

Az ábrázoló geometriában ezt úgy hívják, hogy a kör affin képe az ellipszis.

Ha át is térnél paraméteresen egy elliptikus koordinátarendszerre, akkor is olyan alakú lesz az integrandus, aminek nincs zárt megoldása.

2018. júl. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor nem próbálkozom vele.

Úgy gondoltam, mint ahogy a napórát szerkesztik, csak nem a nagytengelyre nyújtva, hanem a rövidre kicsinyítve az ellipszist a körből.

pedig nekem olyan érzésem volt, hogy lehet összefüggés a nagytengelyre írt kör kerülete és az ellipszis kerülete között, annak arányában, amennyire megdől a síkban a leképződő ellipszis, de nyilván gondoltak már erre és ha nem frankó, akkor nem is próbálkozom vele.

2018. júl. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"pedig nekem olyan érzésem volt, hogy lehet összefüggés a nagytengelyre írt kör kerülete és az ellipszis kerülete között"


A meglátás jó, van is igazából ilyen összefüggés. Csak az is olyan integrálra vezet, amelynek nem létezik zárt alakú megoldása. Azaz csak numerikusan lehet integrálni.

2018. júl. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Fizikakedvelő ***** válasza:

Diák a munkám :).

Én a fizika nagy kedvelője vagyok. Véleményem szerint a fizika azért gyönyörű mert a természetet mindegy univerzálisan tudja leírni a csodaszép törvények rendszerével. Viszont ezeket a csodaszép törvényeket úgy tudom megérteni,ha "közös nyelven beszélünk" a fizikával. Ez a matematika. Amiben pedig a logika az egyik fő mozgatórugó. Nekem a színtiszta matematika kevésbé imponáló. Viszont ha egy egyenletrendszert kell alkotni egy feladatra ahol például kinematikából ismert mennyiségekkel kell játszani úgy már izgalmasabb. Persze a csupasz matematika is érdekes,de az csak egy bizonyos szintig. Fizikából minden témakört imádok,klasszikus fizikából leginkább mechanika(ennek minden ága a szikárdtest-mechanikától az aerodinamikáig),de imádom minden területét a fizikának. A matekból pedig az ehhez közelálló fejezeteket. Algebra,függvénytan(ugye itt beleértem az analízist is ami nagyon fontos a fizikában).

2018. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!