Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet az, hogy egy...

Hogy lehet az, hogy egy villámcsapás semmilyen kárt nem okoz egy repülőgépben?

Figyelt kérdés

Nem tudom ezt elképzelni. Most vagy a hír sántít, vagy én vagyok buta. és azt is írják a hírben, hogy ez gyakori dolog.


[link]


2010. jún. 19. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az elektromossag, mindig a fem targyak feluleten halad. A repulot ugy is elkepzelheted, mint egy vezeteket, aminek a kozepeben ulnek az emberek es belul van minden mas is amiben kart tehet a villam. Ugyan ez az eset az autokkal is. Van az a hires kep i, ahol Tesla ul egy ketrecben, korulotte pedg mindenfele mesterseges villam. Megkeresem a kepet...
2010. jún. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Így érthető, és már kevésbé aggódok, ha repülőn viharba kerülök.
2010. jún. 19. 09:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt olvasd el.

2010. jún. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a fém repülőgépekre vonatkozik. Ma már a legtöbb repülő műanyag (esetleg egy vékony fémburokkal, amit viszont megolvaszt a villám) - úgyhogy a villámvédelemmel külön kell foglalkozni.
2010. jún. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Faraday kalitka csak az egyik indok szerintem. Ha villámcsapás ér valamit akkor azért ég el vagy olvad meg, mert hihetetlen mennyiségű töltés halad rajta keresztül. Mivel egy repülőgépnél nincsen hová mennie a töltésnek (mint mondjuk egy személygépjárműnél) ezért úgy működik gyakorlatilag mint egy kondenzátor. De ekkor elvileg a töltést elvileg leszálláskor adja le, vagy a repülés hátralévő részén elveszíti azt a nedves levegő álltal... nem tudom pontosan, De nem csak a Faraday-kalitka jelensége miatt nem tesz kárt a gépben.
2010. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!