Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek tényleg lapos a föld?

Szerintetek tényleg lapos a föld?

Figyelt kérdés
Nem vagyok híve az összeesküvés elméleteknek, de minap láttam erről egy műsort a tévében, ahol azt bitzonygatták, hogy márpedig lapos

2018. júl. 30. 22:25
 81/94 anonim ***** válasza:
18%
Te vagy a legnagyobb bizonyítéka a hazugságoknak. Te aki megette az egészet, anélkül, hogy megértetted volna a lényeget, csak bemagoltad, és vakon ismétled és mondod mások eszméjét, mintha az összes ember nem ugyanezt a maszlagot kapta volna meg az iskolában. Én is. Csupán te érzed szükségét elmondani ugyanazt a hazugságot, ami a csapból is folyik, míg az alternatív eszméktől teljesen elzárkózol. Én sem hiszem el a lapos Földet, de az alapja a Biblia, ami nem semmi kiinduló alap. Maga a mai kidolgozott elmélet természetesen már emberi kitaláció és eszmék sorozata. De ne hidd, hogy a gömbelmélet nem ilyen, feltételezett feltevéseken alapuló feltevés az egész. Amit matematikai egyenletek bizonyítanak, előre megadott eredményekkel. Kamu.
2018. aug. 15. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/94 anonim ***** válasza:
56%

nem olvastam végig a sok választ, de hallottam olyat is hogy ez a laposföld dolog csak egy felmérés(?) valakik részéről hogy mennyire lehet behülyíteni a népet, illetve hogy direkt kezdték erre terelni az embereket hogy ellehetetlenítsék és így sokak szemében hülyének tudják beállítani azokat akik esetleg kapisgálnak valamit a valós dolgokból (itt nem tudom pontosan mit értettek)

de lehet hogy ez is egy ugyanolyan szintű összeesküvéselmélet mint maga a lapos föld szóval itt már semmire sem szabad alapozni :D

2018. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/94 anonim ***** válasza:
21%

"ennyire egyértelműek, ezekre a kérdésekre, akkor ugyan a többség számára miért nem olyan egyértelműek?"


Mert bele nevelték az emberekbe a Gömböt

2018. aug. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/94 anonim ***** válasza:
78%

#77 vagyok. Egyébként ez az első hozzászólásom, nem tudom, kivel keversz össze. Ezt írod:


"Szóval a lapos Föld nem forog. Felette a Nap, Hold spirálmozgásban közelít és távolodik a Ráktérítő és Baktérítő között és ezt a mozgást követi a többi égitest, bár mindegyiknek van saját mozgástere is."


Ha a Nap a Ráktérítő és a Baktérítő között imbolyogna, akkor egyrészt a mi szemszögünkből nem keleten kelne és nyugodna le, hanem észak-déli mozgást végezne, másrészt a Baktérítőn és a Ráktérítőn soha nem nyugodna le, hanem megállna, majd elkezdene az ellenkező irányba haladni az égitest. Ilyen megfigyelések viszont nincsenek, úgyhogy egyszerű paraszti ésszel utána lehet gondolni, hogy mekkora marhaság, amit írsz. :D


"ezt a mozgást követi a többi égitest"


A többi égitest mozgását jól le lehet írni, elég sok égitest van az Égbolton, a közelebbi csillagok sajátmozgását is lehet mérni, illetve a Naprendszeren belül a bolygóknak, üstökösöknek stb. a pályái is le vannak írva.


Egyszer nézz bele a távcsőbe, és magad jössz rá, mekkora marhaságokat írogatsz. Nem sértésből írom ezt vagy kötözködésből, de egyszerűen nevetséges, hogy fogalmad sincs igazából, hogy miről beszélsz, de érvként használod ezeket...


De ha tényleg be akarod bizonyítani, hogy a föld lapos, a döntő érv az lenne, ha küldenél képet a széléről, illetve a Föld alsó feléről. :D


Amúgy van egy ismerősöm, aki óceánjáró hajón dolgozott személyzetként, és soha nem tapasztalta még, hogy a tengernek egyszer vége lenne... De még a történelem is azt bizonyítja, hogy Magellán hajói elindultak Nyugat felé és Kelet felől érkeztek meg az Ibériai-félszigetre. Ez hogyan lehetséges, ha a Föld nem gömbölyű?

2018. aug. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/94 anonim ***** válasza:
22%
A ráktérítő baktérítő között fél év ide, fél év oda az út, évszakokat okozza, nappalok és éjszakák a nap körbe menetele miatt van. Keleti a napfelkelte. Rengeteg infó, van róla a neten, csak rá kell keresni.
2018. aug. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/94 anonim ***** válasza:
77%
Attól, hogy a netről olvasott szavakat írsz össze-vissza egymás hegyére-hátára, értelmes érveket még nem fogsz felsorakoztatni. Ennyi lenne a nagy lapos föld elméleted?
2018. aug. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/94 anonim ***** válasza:
23%
Én nem a netről tudtam meg. Tudom miért vagy ilyen hitetlen. 10 évvel ezelőtt még bárkit lehülyéztem volna, aki erről a témáról beszél, és bárkit meggyőzök, ha kell a Gömbelméletről, hisz ez a szakmám is. De 10 éve felnyitották a szemem, és nem a lapos Földesek, hanem a hazug Gömbösök. Hogy miért ilyen a világ, hogy miért vagy velem együtt dolgozó rabszolga életed végéig. Könnyű egy elméletet legagyizni, anélkül, hogy vennéd a fáradtságot, és értelmeznéd miről is szól valójában.
2018. aug. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/94 anonim válasza:
34%
A "gömbföld" hívőkhöz lenne pár kérdésem. Na most Észak és Dél amerika a "gömbföld" úgymond bal oldalán van ha Anglia van középen és vele szemben a nap. Ausztrália pedig a föld úgymond jobb alsó sarkában van. Akkor hogy lehet hogy mind3 országban egyszerre látod a napot? Na mind1 úgyis megcáfoltok. Na most a gravitáció az ugye leegyszerűsítve egy mágnesesség. A föld középpontja az a bizonyos mágnes. Láttál már te folyékony mágnest?? És ti komolyan hisztek ezekben a nagy számokban?? Hogy a nap 1milliószor nagyobb a földnél?? Haggyuk már. Főleg hogyha azt tanították volna nektek az iskolába hogy a föld lapos akkor azért néznétek minket hülyének mert azt mondanánk hogy a föld gömbölyű... Ennyit rólatok, nem állítom 100%-os biztossággal hogy a föld lapos de nem is hiszem el hogy gömb. A holdraszállásról meg már ne is beszéljünk Amerika jól átvágta Oroszországot hogy ők voltak az elsők akik leszálltak a holdra... Olyan elavult technológiával... Haggyuk már, most nemtudunk normálisan eljutni a marsra... Ez a NASA egy vicc még ők is kiírják a weboldalukra hogy a képeket megszerkeztették. Egyébént meg egy gopro-val egész szép görbületet lehet elérni... Na mind1 titeket úgyse lehet meggyőzni arról hogy legalább gondolkodjatok plssssssssssss. Arról nem is beszélve hogy felvettek egy videót hogy egy hajó elindult a tegeren és több 10 kilométer után valahogy nem is volt ott az a bizonyos horizont....
2019. márc. 24. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/94 anonim ***** válasza:
0%

1. A Föld nem lapos.

2. A Föld lapatlan.

2019. jún. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/94 Wadmalac ***** válasza:
51%

"Na most Észak és Dél amerika a "gömbföld" úgymond bal oldalán van ha Anglia van középen és vele szemben a nap."


Ausztrália pedig a föld úgymond jobb alsó sarkában van. Akkor hogy lehet hogy mind3 országban egyszerre látod a napot?"

Ez így ökörség, nézz meg egy rohadt földgömböt, fogd a kezedbe és nézd meg.

Lehet, hogy azt is nehét felfogni, hogy ha két hely akár 180 fokra van egymástól, is lehet egyszerre látható a két helyen a nap, egyiken kelni, a másikon nyugodni.


"Na mind1 úgyis megcáfoltok."

Akkor mi a fenét erőlködsz? Ha cáfolható, akkor nem igaz.


"Na most a gravitáció az ugye leegyszerűsítve egy mágnesesség."

Egy nagy lóxart. Nem az. És főleg azért nem kéne ahhoz hasonlítani, mert bődületes marhaságokat lehet belőle kihozni.

" A föld középpontja az a bizonyos mágnes."

Fenéket. Minden tömeg vonz. A földgolyó esetén is ezen pontoknak az összessége vonz, értelemszerűen ezen erőknek az eredője a középponba esik, de NEM A FÖLD KÖZEPE VONZ!


"Láttál már te folyékony mágnest??"

Mit írtam feljebb? Hogy a mágnessel való összehasonlításból marhaság fog kijönni. Tessék.

Amúgy műveld magad, VAN folyékony mágnes. Szóval egyetlen eszmefuttatásban sokszorosan bizonyítottad, hogy nem az okos hülyéskedik, hanem fordítva.



"És ti komolyan hisztek ezekben a nagy számokban?? Hogy a nap 1milliószor nagyobb a földnél?? Haggyuk már."

Az a személyi problémád, hogy a két kezeden nem elférő számokat már nem fogod fel.


"Főleg hogyha azt tanították volna nektek az iskolába hogy a föld lapos akkor azért néznétek minket hülyének mert azt mondanánk hogy a föld gömbölyű..."

Ez is egy ótvar marhaság, ezernyi módon leehtne bizonyítani, hogy nem igaz.


"Ennyit rólatok, nem állítom 100%-os biztossággal hogy a föld lapos de nem is hiszem el hogy gömb."

Amíg neked a hitről szól az egész, addig köszönjük, Emese.


"A holdraszállásról meg már ne is beszéljünk Amerika jól átvágta Oroszországot hogy ők voltak az elsők akik leszálltak a holdra..."

Meg is lepett volna, ha nem több fogásos ebédként nyelnéd be a konteókat.


"Olyan elavult technológiával..."

Ember. Ami ma elavult technológia, az '69-ben csúcstechnológia volt. Ennyire nem lehetsz....De, látom, lehetsz.


"Haggyuk már, most nemtudunk normálisan eljutni a marsra..."

Miután bevallottad, hogy nem fogod fel a nagy számokat, kéár is magyarázni, mennyivel van messzebb a Mars.


"Ez a NASA egy vicc még ők is kiírják a weboldalukra hogy a képeket megszerkeztették."

A xaros konteó videókat, amit befalsz, is megszerkesztették.


"Egyébént meg egy gopro-val egész szép görbületet lehet elérni..."

Egen. Mezei nyúl sem létezik, mert marha jó mezei nyulat lehet csinálni CGI-vel. Ezt a brilliáns logikát.


"Na mind1 titeket úgyse lehet meggyőzni"

Hát ekkora blódségekkel nem.


"arról hogy legalább gondolkodjatok plssssssssssss."

Te inkább tanulj és utána gondolkodj. Mert anélkül pontosan iylen zöldségek születnek a fejekben.


"Arról nem is beszélve hogy felvettek egy videót hogy egy hajó elindult a tegeren és több 10 kilométer után valahogy nem is volt ott az a bizonyos horizont...."

Úristen. Ez az alja.

Képzeld, tavaly ősszel elindultam reggel a buszhoz és rémülten kellett észrevennem, hogy nincs is buszmegálló, az út még előtte eltűnik a semmiben...Aztán felszállt a köd.



Állatira unom az ilyen korlátolt jószágokat, akik arra sem veszik az energiát, hogy először megtanulják, amit cáfolni akarnak.

Sétálj át az ezóba a hasonszőrűekhez, vagy győzd le a xaros lustaságod és tanulj, ne hülye konteóvideókból próbálj okoskodni.

2019. jún. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!