Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Aki szereti a kémiát, mi...

Aki szereti a kémiát, mi fogta meg benne? Aki pedig nem szereti, annak mi benne a leginkább taszító, érthetetlen/érdektelen?

Figyelt kérdés

2018. júl. 31. 00:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"A szerves kémiában az a jó, hogy csak egyszer kell megérteni, viszonylag kevés dolgot kell megjegyezni, aztán utána az elég majdnem mindenre."

Értem mire gondolsz, az is tudom, hogy a "viszonylag kevés" elég relatív, de azért ezt nem mondanám. XD

2018. aug. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Oké. Középsulira és az egyetem első két évére elég.
2018. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Sajnálatos, hogy a politika után a tudomány rovatba is átszüremlett az elv: minél kevésbé ért valaki valamihez, annál erőteljesebben és fensőbbségesen nyilatkozik. A pontozásról nem is beszélve.


Csak az emberi elme azon tulajdonságát csodálom, miszerint bár tudja, hogy reménytelen ismeretet szereznie, mégis reménykedik. Azt hiszem emiatt létezik még ez a fórum.

2018. aug. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
#13, te a #8 lehetsz, és most jól felpontoztalak. Én már itt a tudományban, meg a vallás témakörben is megkaptam, hogy valami betegségem lehet, előbbiben azért mert azt állítottam nincsenek okos és buta emberek, csak egyéni orientálódás. A politika témakört próbálom kerülni, a művészetben és a vallásokban, valahogy elnézőbb az ember, ha valaki fensőbbségeskedik, de tudomány témakörben valóban csalódás minden alkalommal.
2018. aug. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Én azért szeretem, mert inkább érteni kell. Meg engem nagyon érdekel a világ működése, a kémia pedig ezt tanítja.
2018. aug. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Számomra mindig ez volt a sor legvégén. Tök elvont dolgok, se megfogni, se megnézni legalább, csak bemagolni mindent. Jó, ha három kísérletet láttam összesen az iskolai évek alatt, amíg tanultam.

Ettől függetlenül összehoztam a négyeseket és ötösöket általában, bár talán 8. év végén nem, már nem emlékszem.

Persze vannak részei, amiknek a logikája még számomra is felfogható, meg ami azért érdekes volt. De jellemzően nem.


A legeslegjobban a reakcióegyenleteket utáltam.


Viszont azóta láttam már pár kémiai bemutatót élőben, ill. neten is néhányat. Ezek tetszettek, mert érdekesek és látványosak.

2018. aug. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Azt szeretem benne, hogy természettudomány, így objektív, van értelme, haszna, szemben mondjuk a filozófiával.


Azt nem szeretem benne, hogy az én agyamnak (gyenge memória, jó logika) túl sok benne az adat. A fizikában minden mindennel összefügg, így ha épp nem ugrik be valami, kikövetkeztetem. A kémiában nagyon sok az esetlegesség, hogy mondjuk a higany folyékony - erre nincs egyszerű válasz, hogy miért az. A szerves kémia meg egyenesen egy telefonkönyv....


A kémia, mint tantárgy (elvileg kémiatanár is vagyok, nem gyakorlom...) meg azért nem tetszik, mert nem kötődik a valósághoz, önmagáért tanítjuk. Mintha maguk a modellek (egyenlet, energialétra, p-pálya, stb.) lennének az önálló létezők.

Emiatt a kémiai alapfogalmak alkalmazása nincs meg az átlagembereknek, azoknak sem, akik tisztában vannak a kémiai alapfogalmakkal. Tehát hogy pl. a szerves mérgeknél van esély az égetéssel történő semlegesítésre, de arzénnál nincs. Hogy a fogyás az orrunkon keresztül történik (nehezebb a kilélegzett levegő, mint a belélegzett). Stb.

2018. aug. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én szeretem a kémiát, olyan szakon vagyok, és abban szeretnék dolgozni. Az elején nem nagyon érdekelt, a régi természetismeretre hasonlított, amit nagyon nem szerettem (ez most a biológia néhány részében köszön vissza). Amikor bejöttek ezek a tantárgyak a természetismeret helyett, a fizikát szerettem nagyon, és általa megszerettem a matekot. (Most is ezek a kedvenc tantárgyaim, a kémia mellett.) Egy kis idő és iskola/tanár váltás után rájöttem, hogy nem is olyan rossz a kémia, hasonlít a fizikára. Végül a kémiát azért választottam, mert azzal könnyebb elhelyezkedni (amivel fizikából, matekból amivel el lehet, az nem érdekelt). De meg is szerettem a kémiát. Mert mindig érdekelt a világunk. Nem a költők élete vagy hogy hogyan emészt egy kecske, hanem az elvontabb, (nekem) érdekesebb dolgok. Részecskék, csillagok, kvantumfizika, reakciók. Szeretem a kémiában a kísérleteket, a számolásokat is.
2018. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!