Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit szóltok az állatvédők...

Mit szóltok az állatvédők randalírozásához Milánóban?

Figyelt kérdés
[link]

2013. ápr. 24. 09:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

Az ilyen elmebetegeket jó sok évre el kellene zárni...

Fel kellene fogniuk az embereknek, hogy az állatkísérleteket többnyire nem szórakozásból csinálják. Ezek a r*hadékok most egy olyan kutatást tettek tönkre, aminek rendkívül hasznos eredményei születhettek volna.

2013. ápr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Tudatlan idióták! Egyrészt fogalmuk sincs, mit tesznek tönkre, hogy az mennyire kihatással lehet akár a saját életükre is, csak azt látják, hogy állat és tudósok, és máris elborítja a vörös köd az agyukat... Másrészt azt sem fogják fel, hogy ilyesmivel semmit sem fognak elérni, csak lejáratják saját magukat és a céljaikat is.
2013. ápr. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
ha biológusok, orvosok munkáit tették volna tönkre az gáz, de a pszichológusokat nem tudom sajnálni, sztem az csak egy áltudomány. skizofrénia meg autizmus... semmit nem tudunk még mindig ezekről, max ilyen találgatások vannak, meg elbaszott eredmények, amik sokszor egymásnak ellentmondanak, max arra jók ezek hogy az origon megjelenjen néhány hangzatos cikk hogy, "tudósok" kimutatták: a túl sok sex skizofréniát okozhat - meg hasonlók. :P nna, az ilyenekre jók ezek az állatkísérletek. De akkor már inkább ne szenvedjenek ezek az állatok (bármilyen kis primitívek is), meg ne jelenjenek meg ilyen cikkek tudományos rovatokban.
2013. ápr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Keveset tudunk még róluk, igaz. De nem gondolod, hogy az ilyen kísérletek épp ahhoz segítenek hozzá, hogy minél jobban megismerjük ezeket a betegségeket?
2013. ápr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a számítástechnika, meg a mérnöki megoldások, az orvostudomány fejlődése fogja közelebb hozni ezt. A mindenáron tudományosan publikálni akaró pszichológusok a hangzatos hülyeségeikkel meg a gmo-s egereikkel nem.
2013. ápr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

Igen, majd pont a mérnökök oldják meg pl a skizofrénia gondját :)

Az orvostudomány meg hogy fejlődjön, ha nem kísérletekkel? Elméleteket lehet felállítani, hogy mit hogyan lehet gyógyítani, de ezt az elméletet a gyakorlatban is tesztelni kell. A másik megoldás az, hogy van egy feltevés, miszerint 'x' szer jó lesz valamelyik betegségre. Azt, hogy tényleg jó-e, nem tudjuk, tényleg úgy hat-e, ahogy kell, azt sem, hogy milyen mellékhatásai lehetnek, pláne nem, mégis így kell majd beadni az embereknek, mert ugye kísérletezni nem lehet...

Tényleg elsőrangú ötlet!

Akkor is így gondolnád, ha pl édesanyád küzdene a skizofréniával, vagy bármilyen más pszichés betegséggel?

2013. ápr. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Figyelem felkeltésnek jó volt, hogy tudatosuljon az emberekben, hogy van ilyen is, állatokon való kísérletezés, ha eddig nem is foglalkoztak vele, most mindenhol olvasni, hallani róla. ÉN úgy gondolom már ideje lenne beszüntetni az állatokon való kísérletezést,hiszen már számos megbízható alternatív kísérleti módszer létezik, melyekkel helyettesíteni lehet őket.
2013. ápr. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
71%

"Figyelem felkeltésnek jó volt, hogy tudatosuljon az emberekben, hogy van ilyen is, állatokon való kísérletezés, ha eddig nem is foglalkoztak vele, most mindenhol olvasni, hallani róla. ÉN úgy gondolom már ideje lenne beszüntetni az állatokon való kísérletezést,hiszen már számos megbízható alternatív kísérleti módszer létezik, melyekkel helyettesíteni lehet őket."


Hiszel a mesékben? Milyen alternatív módszer van amivel például egy gyógyszer hatásait lehet kutatni? Ne nevettess persze ha beteg lenne a kislányod egyből ráznád az öklöd hogy tehetetlen orvosok de amúgy meg szegény kis nyuszik úristen... Szánalmas ez a túlzott állatvédés egyszinten van a műfenyőt vásárló "környezetvédőkkel" de az már tényleg felháborító hogy olyan radikális szintre is eljutnak egyesek hogy tudományos (most vonatkoztassunk el tőle hogy lényeges vagy felesleges kísérletről volt szó, mert nem hiszem hogy a randalírozni induló emberek tűzetesebben is átrágták volna magukat a témával kapcsolatban) kisérleteket vágnak tönkre, letöltendő börtönbüntetést érdemelnének na de persze állatvédőnek lenni menő dolog támogat a média meg a sok rövidlátó ember...

2013. ápr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 poiu ***** válasza:
100%
Én biológus vagyok, végeztem állatkísérleteket. Szerintem állatkísérletekre szükség van, ugyanakkor meg lehetne szigorítani az engedélyeztetési eljárást.
2013. ápr. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon szeretem amikor mindeféle földműves akarja megmondani, hogy mi az áltudomány, gondolok itt a kedves harmadik válaszolóra.


#7 "ideje lenne beszüntetni az állatokon való kísérletezést,hiszen már számos megbízható alternatív kísérleti módszer létezik, melyekkel helyettesíteni lehet őket"


Írnál nekünk néhányat?

2013. ápr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!