Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy hinta meg fog állni?

Egy hinta meg fog állni?

Figyelt kérdés
Egy hinta meg fog valaha állni súrlódás mentes környezetben, vákumban, ha a gravitáció hat rá ugyanúgy mint egy Földi hintára? Miért igen/nem?

2018. júl. 31. 17:47
1 2
 11/13 Wadmalac ***** válasza:

"Nem ez volt a kérdés. Meg tudod mutatni, a kérdésből különösen a "surlódás mentes környezet" kitételből hogyan következik a belső surlódás elhagyása illetve a deformáció mentessége?"


tényleg nem következik, ezért is tettem bele az én "ha" verziómba.

De nem is állítottam ilyet.

2018. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Megfog állni, ugyanis én fogom megállítani!
2018. aug. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Akár elsőfajú, akár másodfajú perpetuum mobilét akarsz létrehozni, hiába fáradsz.


Ha megengedem, hogy a súrlódásmentességet mágneses felfüggesztéssel érd el (mint a mágnesvasútaknál), aminek az energia fogyasztását is külön elnézem neked) és aztán az egész rendszerből kiszivattyúzom a levegőt, hogy azzal se súrlódjon, nyilván akkor is meg fog állni...

2018. aug. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!