Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Diák munkák, pályázatok vagy...

Diák munkák, pályázatok vagy más programok kémiával kapcsolatosan (főleg laborra gondolok) (RÉSZLETEK LENT)?

Figyelt kérdés

Végzős leszek és tovább tanulni a BME- re szeretnék a vegyészmérnöki szakra. Ezért jártam és járni is fogok a VBK által megrendezett szakmai napokra ahol emelt szintű kémia feladatok gyakorlása illetve laborban való kísérletezés a program. A kérdésem viszont az hogy ismertek még ehhez hasonló "programokat", pályázatokat ahol például kísérletezni lehet? Illetve arra gondoltam hogy jövő nyáron szeretnék laborban dolgozni. Lehetséges hogy vannak helyek ahol középiskolai végzettséggel is lehet laborban dolgozni ? Voltatok e már ilyen helyen? Mik a tapasztalatok?

Válaszokat előre is köszönöm :)



2018. aug. 10. 20:16
1 2
 11/12 anonim válasza:
Köszönöm a választ Timofiev! Én is bruttó 400 ezres kezdő fizetésről hallottam a vegyészmérnök ismerőseimtől. Hozzátenném, hogy van olyan programozó ismerősöm aki szintén ennyit keres pályakezdőként alapdiplomával.
2018. szept. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt se gondolhatjátok, hogy mindenki egyből 250 nettót fog keresni, hogy kilép az egyetemről.


Nincs ennyi vegyészmérnök állás az egész országban kb... elég csak felmenni Profession-re.


Lehet az én végzett ismerőseim nem találták meg a számításukat, és más területen dolgoznak. (Projectmenedzsment, sales stb) de általánosan véve ez a helyzet.


Most egy átlag végzett, nulla munkatapasztalattal rendelkező hallgatóra gondolol... nem a summa cum laude, vörösdiplomás éltanulóra, aki már gyerekkorában labort épített a kiskertben.


Az álláahirdetésekből jól látszik, hogy az IT, fejlesztö stb munkák mekkora elnyomó többségben vannak mondjuk a vegyész/biológus stb-hez képest.

2018. szept. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!