Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet ilyen baromságot...

Hogyan lehet ilyen baromságot kitalálni, mint a Fermi paradoxon?

Figyelt kérdés

Nem adtak magukról jelet...

1.Bammeg, mi is csak a Holdig jutottunk.

2.Hiába nézegetjük a távolt, semmit nem jelent.

Az már rég elmúlt, év milliókkal ezelőtt.

Lehet azóta már egy komplett flotta van úton, csak a fénye még nem ért ide.

Szerintem szarásig van az univerzum lényekkel, csak a két fenti tényező elszabja a dolgokat.


2018. aug. 16. 09:28
1 2
 1/17 Tislerics Máté ***** válasza:
60%

A paradoxont állítólag egy ebéd közben vetette fel Enrico Fermi barátai között (Teller Ede is ott ülhetett). Ez nem egy tudományos értekezés, hanem egy baráti beszélgetés volt. Kezeljük is így!


,,1.Bammeg, mi is csak a Holdig jutottunk." Nem! a Földről kb. 70 éve sugárzunk rádióadást, ami fénysebességgel terjed a világűrben. Konkrétan egy 70 fényév sugarú körben kimutathatnák a jelenlétünket. És ez egyre nagyobb lesz!

2018. aug. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Pár évmillió egyáltalán nem minősül "rég múlt"-nak. Az Univerzum keletkezése óta már eltelt 13700 millió év. Kettőt-hármat levonsz belőle, semmit nem nyom a latba. Jogos a kérdés, hogy miért élettelen az általunk jelenleg tapasztalható világegyetem.

Szerintem az élet kialakulásához sokkal szigorúbb feltételek szükségesek, mint gondolnánk.

2018. aug. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%

Van neked egy rendkívül egyszerű világképed, ez áll összhangban veled. De el kéne hinni akkor is, ha nem érted, hogy vannak emberek elég sokan, akik kicsit többet tudnak erről. Az meg az ő világképük.

Neked ezt van jogod kritizálni, ha új megállapítást teszel a helyére. Különben értelmes ember nem foglalkozik vele.

2018. aug. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Jah, főleg hogy 70 éve vagyunk benne mi is a tutiban.

Pár millió akkor ne legyen már semmi.

2018. aug. 16. 10:52
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha azt feltételezzük, hogy a ~14 milliárd éves univerzumban csak az utolsó 70 évben lehetséges olyan szintre fejlődnie egy civilizációnak, hogy rádiójel küldésére képes legyen, akkor 70 fényévnyire innen valamilyen óriási különbséget kellene tapasztalnunk a világegyetem felépítésében. Olyan körülményeket kellene látnunk, ami a miénkhez képest gyökereiben más és élhetetlen.

Nem látunk ilyen határt, se 70, se 2000, se 3 millió fényévnyire, tehát nincs okunk feltételezni, hogy ezen a távolságon belül ne alakulhatott volna ki a miénkhez hasonló életforma akár már milliárd évekkel ezelőtt is.

Az pedig, hogy egyetlen egyet se érzékelünk, már kifejezetten gyanús.

2018. aug. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Mi gyanús?

Annyit nem tudnak máig hány bolygó van a galaxisban.

Ilyen emberek nekem ne magyarázzanak arról, hogy mi van 10 millió fényévre.

2018. aug. 16. 11:07
 7/17 Tislerics Máté ***** válasza:
74%

Kérdező! kérlek tartsd tiszteltedben a tudományos munka során felhalmozott kozmológiai és csillagászati ismereteket.


Akkor fordulj a tudomány rovathoz, ha elfogadod a tudományos eredményeket. Különben a jelenléted csak bosszantó és értelmetlen.


A Fermi paradoxont nagyon sokféleképpen fel lehetne oldani, de ehhez nincsen meg a megfelelő ismereteink.


A triviálisakból szemezgetek akkor:

-A csillagközi utazás fizikai nehézségekbe ütközik minden atomos anyag alkotta biológiai szerveződésnek.

-Az élet kialakulása ritkának számít a mi galaxisunkban.

-A fejlett civilizációk kialakulása ritka.

-Nem tudjuk észrevenni az akaratuk ellenére idesugárzott jeleket.

-Az univerzum még nagyon fiatal a civilizációk gyakori kialakulásához. (még kevesen vagyunk)

-A más biológiai struktúrák nem akarnak felfedezni semmit. nem kíváncsiak. (Ez gyakorlatilag nagyon ritka, vagy csak ránk emberekre jellemző)

...

2018. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Ne haragudj meg, de itt az önérzetből a tudomány képviselőinek kellene visszavenni.

Én csak az igazat mondom ki.

2018. aug. 16. 11:33
 9/17 anonim ***** válasza:
75%

Csak hibás az érvelés. Olyan indokokkal támasztod alá a Fermi paradoxon hiteltelenségét, amik érvénytelenek.

Azt állítod, hogy mivel az emberiség még fiatal, a világ összes pontján csak is kizárólag fiatal civilizáció létezhet. Miért?

Amikor te megszülettél, nem voltak idős emberek rajtad kívül a Földön? Amikor te még csak általános iskolás voltál, nem hallhattál, nem láthattál semmilyen körülmény között egy 60 éves egyetemi professzort?

A mesterséges rádiójelek nagyban különböznek a természetestől, a mai tudósaink képesek kiszűrni. Ha 100 ezer fényévre innen 100 ezer évvel ezelőtt valaki használt rádiójelet, azt hallanunk kellene most.

2018. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Tislerics Máté ***** válasza:
62%

,,Ne haragudj meg, de itt az önérzetből a tudomány képviselőinek kellene visszavenni.


Én csak az igazat mondom ki."


Ebben lehet igazad van! De ettől még igazán tiszteletben tarthatnád annak a véleményét akit kérdezel. És itt most a tudomány képviselőire gondolok! Ez igazán nem nagy kérés szerintem sőt elvárható egy civilizált embertől.


Amennyiben a tudományos eredményeket (tájékozatlanságod és együgyűséged miatt) nem tartod megfelelőnek, kérlek tedd fel a kérdést az ezotéria témakörben.


És ne rontsd tovább a tudomány kategória megmaradt színvonalát!

2018. aug. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!