Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elviekben lehetséges lenne,...

Elviekben lehetséges lenne, hogy a gravitációt a nagy objektumok sötétanyag magjának elektromos vonzása okozza?

Figyelt kérdés

Tudom, elég nagy butaságnak tűnik. Kérem a "nagy tudásúak" ne sértődjenek meg.

Úgy képzelem pl: Föld esetében a mag van sötét anyagból, vagy csak egy a köpenyben lévő sötétanyag gyűrű, amit persze semleges töltésű, neutron felhő határol, így közvetlenül nem érintkezik az anyaggal. Elektromosan vonzza az anyagot, így minket embereket is, távolodva tőle egyre gyengébb a hatása.



2018. aug. 18. 07:15
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

De mivel gravitációs hatása kimutatható, hatás-ellenhatás. Ütközés nélkül áthalad a Földön, majd gravitáció visszafordítja, újra átmegy visszafelé utközés nélkül...

A végén a magban állhat meg.

2018. aug. 20. 22:27
 12/16 anonim ***** válasza:

"A végén a magban állhat meg."

Megmondanád, hogy mitől fog leállni?

Arról nem is beszélve, hogy nem nulla a sebessége induláskor sem. Szépen átmegy a Földön, majd megy tovább.

2018. aug. 20. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Akkor neki van gravitációs hatása a Földre, de rá nem hat a Földé?


Megállni semmi sem fog, hisz minden mozog, a Föld is. Gravitációs tulajdonság miatt gondoltam, hogy az anyag a kisebb gravitációs közeg felé áramlik, ha a rá ható egyéb erők is engedik.

2018. aug. 21. 08:16
 14/16 anonim ***** válasza:
Sotet anyag nelkul egy galaxis forgasa nem lenne egyenletes. A szele fele lassabban kellene forogjon mint a kozepen. Abbol a tenybol, hogy a galaxis karjai egyforman mozognak a magtol valo tavolsagtol fuggetlenul, azt feltetelezik, hogy gravitacios hatassal biro reszecskek vannak ott, s ezek okozzak a szokatlanul gyors mozgast. Minel inkabb a szelek fele haladunk, annal tobb sotet anyagnak kell lennie egy ilyen egyenletesen forgo galaxisban.
2018. aug. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Sajnos nem értem miért forogna ettől gyorsabban. Max úgy tudom elképzelni: a központi feketelyuk összetartó gravitációs ereje csökken a távolsággal, így a külső objektumok szökéséhez kisebb sebesség is elég. Vagyis jelenlegi sebességükkel megszökhetnének. A sötét anyag akkor, mint kalitka működik, hasonló módon a Föld forgásához? A sötétanyag is spirálkorong, vagy inkább gömb alakban helyezkedik el?
2018. aug. 21. 10:59
 16/16 anonim ***** válasza:

"Gravitációs tulajdonság miatt gondoltam, hogy az anyag a kisebb gravitációs közeg felé áramlik"

Persze, arra áramlik.

De NINCS SÚRLÓDÁS!

Simán átmegy a Földön, aztán megy tovább. Nem marad ott a Föld közelében.


A galaxisokban pedig sok sötét anyag van - több, mint normális anyag - és nem tömörül teljesen a központban (mondtam, hogy nincsenek sötét bolygók és csillagok) - tehát ott van mindenütt az egész látható galaxisban, és még azon kívül is.

Ez azt eredményezi, hogy a galaxis széle felé sokkal több tömeg van, mint ami látszik, és ezért mozoghat nagyjából együtt az egész látható galaxis.

2018. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!