Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy a fenébe tudják megmondan...

Hogy a fenébe tudják megmondani a csillagászok, hogy ilyen b**inagy az ismert világegyetem?

Figyelt kérdés

Laikusoknak tökéletes agyzsibbasztó videó: https://www.youtube.com/watch?v=Iy7NzjCmUf0

Mindenki nézze meg!

Dobálóznak itt olyan megfigyelésekkel, amelyek x milliárd fényévnyi távolságra vannak. Tutira megmondják, hogy ebben az abnormálisan hatalmas térben, melyik galaxis milyen messze van, xy csillag milyen anyagokat tartalmaz... Miközben a mai napig nem ismerjük a saját Földünk óceánjainak mélységét. Laikusként én őszintén megmondom, hogy kamunak gondolom a csillagászatnak egy jelentős részét (persze nem vagyok kultúr-barbár és elhiszem, hogy járt ember a Holdon). Nem akarok triggelni, berobbantani a kategóriában a lőporos hordót, szóval a hozzáértő okos userek légyszíves magyarázzák el nekem, hogy ezt a baromi nagy univerzumot a nagy tudósok hogy képesek ilyen biztossággal ismerni, miközben a fénysebességgel való utazás csak egy elérhetetlen álom.

A biztosítékot többek között ez verte ki nálam: [link]

Egy 650 fényévnyi távolságra lévő bolygóról, hogy lehet megállapítani, hogy titánt és vasat rejt?



2018. aug. 22. 23:37
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
91%

Bezonyisten, azt már a közismert és népszerű Felbert Zweistein is megmondta, aki a nagy hírű és monumentális American Association for Advancement of Science and Technology hatalmas épületével szembeni bisztróban fejti ki tudományos munkásságát, mint csapos, hogyaszongya:

Minden tőlünk távolodó galaxis relatíve annál közelebb kerül hozzánk, amennyire a színképe eltolódik a vörös felé, hiszen a demokráciától való távolodás egyenes út a kommunizmus felé, amely igazoltnak látszó törvényt a Bubble (gum) paradoxon is alátámasztja, hiszen ha egy rágógumit az ideális méreténél nagyobbra fújunk fel, akkor bekövetkezik egy általános deflexió, amely szemléletesen mutatja, hogy az Univerzum folytonos távolodása csak egy határig tartható fenn.

:)

2018. aug. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 Mojjo ***** válasza:
@21: Pontosan így valahogy :D
2018. aug. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
87%
Elnézést, az előbbi írásomért, azt hittem, hogy a humor rovatban vagyok, ott szoktam ilyeneket elkövetni, de most veszem csak észre, hogy ez a természettudomány kategória, szóval bocsi, a hangnem megtévesztett.
2018. aug. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
49%

Szintén fizikus vagyok.

És hatalmas hasznomra válik a gyakorikérdések.hu

Na, nem szakmailag :D


Pszichológiailag. Ide járok szórakozni. Beállítottam, hogy figyelt kulcsszavak: fizika, és minden este idejövök nevetgélni pár percet.


Köszönöm hogy vagytok nekem! :) :)


Különdíjban részesítem "Wadmalacot", az ő oltogatásain különösen hangosan szoktam kacagni ;D

2018. aug. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
10%
Nagy kamu ez a csillagászat, lencsék, tükrök meg minden. Nem tudnak ezek semmit, még egy hozzánk közeli exobolygóról se tudnak részletesen nyilatkozni s csak apró pöttyöket látnak, á azt sem. És akkor jönnek ezekkel a csodaműholdas webb teleszkópokkal hogy az idén fellövik hogy lássunk már valamit, aztán jajj hát el kell halasztani a tervezett kilövést öt évvel mert még nem az igazi. Persze, nem hát.
2018. aug. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 Wadmalac ***** válasza:
51%

"# 9/-es fizikus vagyok."

Hm.

"azért mert te válaszoló kétségbe vonod, hogy fizikus lennék,"

De még mennyire.


"mert nem ugyanazt mondom amit a fősodrású média"

A média. Persze. Ez a baj, hogy neked a média a fizika. Ennyire vagy fizikus. Amit a média mond. Ha onnan származnak az ismereteid, hát grat.


"még nem szükséges engem személyeskedő, becsületsértő kommentekkel fárasztanod."

1. fizikusnak hazudod magad

2. túlhaladott, egymásnak ellentmondó teóriákkal próbálsz alátámasztani egy zöldséget


Ha ennek megállapítása személyeskedés és becsületsértés számodra, akkor láthatóan az egódat helyezed a tárgyilagosság elé, akkor nincs miről beszélni.


"Másrészt ha nem értesz hozzá nem szükséges vitába szállnod, márpedig nem értesz hozzá, mert semmilyen érvet nem hoztál fel"

Barátom, te akarsz cáfolni egy egyetemesen tudományosan elfogadott elméletet, TE cáfolj.


Az "érveidet" Mojjo tökéletesen megcáfolta.


Amikor egy "fizikus" az energiamegmaradás törvényét akarja felhozni az ősrobbanással szemben, egy olyan törvényt, melynek hatályossága még a valószínűleg az ősrobbanás által megteremtett terünkön és időnkön BELÜL is csak korlátozottan érvényes, tökéletesen igazolja, hogy a "fizikus" szónál az idézőjel több mint megokolt.


Ha valami becsületsértő, nem velem szemben, de a CERNben dolgozó kutatókról többes szám első személyben beszélni valakinek, aki ilyen kommenteket produkál, na az a becsületsértő az ott dolgozó kutatókkal szemben.

2018. aug. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 Wadmalac ***** válasza:
42%

"Szintén fizikus vagyok."

Remélem, nem úgy, mint az a bizonyos.

Talán akkor némi konstruktív hozzászólás is jó lenne a részedről, hálásak lennénk. Ezt most nem szarkasztikusan értem, tényleg kéne.

2018. aug. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
71%

@Wadmalac


Nope, én tényleg fizikus vagyok, még ha az akadémiai lépcső viszonylag elején is, de azért van némi fogalmam a fizikáról (:D).


Mihez szóljak hozzá?


Kijelentem, hogy Wadmalacot és Mojjo-t támogatom.


Kijelentem, hogy a kérdező vagy:

-Nem fizikus (sőt elég messze áll tőle)

-Fizikus képzettsége van, de átment közben ezotériába

-Troll, aki csak szivatja a népet


Akárhogy is van, felesleges elolvasni, hogy miket ír. Nincs igaza. PONT.

Tudomány az nem média.

Ősrobbanás összefér a vallással (és alapból aki vallási alapon cáfolna meg tudományt, azzal sztem nem is érdemes beszélni)

Igenis létezik csillagászat. Van spektroszkópia. Jó sok ideje. Működik.


Wadmalac összes eddigi hozzászólása (más témákhoz is) bizonyítja hogy vagy

-Tényleg hozzáértő fizikus

-Nincs fizikusi képzettsége, de attól még értelmes és nagyon ért hozzá.

Valószínűleg az első igaz, de lényegtelen is.

Tehát Wadmalac és Mojjo mondja az igazat.

2018. aug. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

(

"És persze nem is törölték, ahogy mondtam is. Valakinek a valakije lehet esetleg."

Az a helyzet, hogy ha simán csak troll, akkor a kommentek számát növeli, ami pedig az oldal reklám értékét. :(

)

2018. aug. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

...egy bizonyos határig.

Utána már otthagyják az oldalt az emberek, vagy rossz hírét terjesztik, ami megint csak nem jó nekik.

Ezért törlik néha a trollokat :-)

2018. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!