Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy a fenébe tudják megmondan...

Hogy a fenébe tudják megmondani a csillagászok, hogy ilyen b**inagy az ismert világegyetem?

Figyelt kérdés

Laikusoknak tökéletes agyzsibbasztó videó: https://www.youtube.com/watch?v=Iy7NzjCmUf0

Mindenki nézze meg!

Dobálóznak itt olyan megfigyelésekkel, amelyek x milliárd fényévnyi távolságra vannak. Tutira megmondják, hogy ebben az abnormálisan hatalmas térben, melyik galaxis milyen messze van, xy csillag milyen anyagokat tartalmaz... Miközben a mai napig nem ismerjük a saját Földünk óceánjainak mélységét. Laikusként én őszintén megmondom, hogy kamunak gondolom a csillagászatnak egy jelentős részét (persze nem vagyok kultúr-barbár és elhiszem, hogy járt ember a Holdon). Nem akarok triggelni, berobbantani a kategóriában a lőporos hordót, szóval a hozzáértő okos userek légyszíves magyarázzák el nekem, hogy ezt a baromi nagy univerzumot a nagy tudósok hogy képesek ilyen biztossággal ismerni, miközben a fénysebességgel való utazás csak egy elérhetetlen álom.

A biztosítékot többek között ez verte ki nálam: [link]

Egy 650 fényévnyi távolságra lévő bolygóról, hogy lehet megállapítani, hogy titánt és vasat rejt?



2018. aug. 22. 23:37
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
7%

A fizikus vagyok...


# 34/40Addig azonban lenne egy kérésem/kérdésem: teljesen őszintén kíváncsi vagyok két dologra:


- Tényleg fizikusnak képzeled magad, vagy tisztában vagy vele, hogy valójában igen távol állsz ettől?


- Tényleg hívő vagy, vagy ez valami rafinált módja az istenhit lejáratásának, amit művelsz?"


Tényleg fizikus vagyok. Ti nem ismeritek a munkánkat. Egy fizikus nem csak azt tudja, ami a fősodrású médiából jöne le. Minden irányban vannak kutatások. Ugyanúgy speciális előadáson lehetett tanulni az alternatív magyarázatokat is. Mégis a médiából csak ez az egy jön le az univerzum keletkezésére : az ősrobbanás. Milyen véletlen...



---


# 36/40 A rám vonatkozó részre:


"# Vagy nagyon nem értem, hogy mit mondasz, vagy most azt mondod, hogy a "semmiből lett valami", *amit a vallásosok évszázadok óta terjesztenek*, cáfolja isten létét? Miért nem lehetséges, hogy pl isten teremtette az ősrobbanást? Hogy csettintett, és abból lett a nagy bumm? Végülis mindenható (elvileg... bár ezt még mindig kétlem. Egy ilyen világot kizárt, hogy egy mindenható, végtelenül jóságos isten irányítson... nade mindegy).?""


Miért lenne kizárt, hogy egy ilyen világot egy mindenható, jóságos isten termethessen ??


Amint rájössz, hogy éltél már ezen a bolygón, mert előjönnek az emlékek és olvasol a karmáról, máris lehetősvé válik mindez !


Nem neked szánták az ősrobbanás elméletet. Te nem vagy jó alany rá, mert tovább gondolkozol. Az ősrobbanás egyetlen célja elvenni az emberektől isten keresését, azáltal, hogy egy materiális okot tulajdonít a mindenség keletkezésére, ami ellenkezik a fizika törvényeivel. Ugye energia nem keletkezhet és nem veszhet el, ergo nem létezhet olyan előző állapot amikor nem volt.


Az ősrobbanás lényege, hogy nem szükséges a világ keletkezéséhez egy szellemi lény és ennyi. A legtöbb ember ~90%-nak ennyi elég., nem agyal tovább. Nézd meg Hawkingot, azt mondja hogy Istennek nem volt ideje teremteni. Ilyenkor röhög az ember, hogy meglett tudós hogy tud ilyen okörségeket mondani, de mivel mondott ő jókat is, így el van boronálva neki ;)



---



# 37/40 Wadmalac nevű felhasználó válasza: az energiamegmaradás törvényét akarja felhozni az ősrobbanással szemben,.......

Ami, mint írtam, a mi téridőnkön belül érvényes és még ott is rezeg a léc, nem tudván, hogy a világegyetem zárt rendszernek tekinthető-e.....Ezt egy fizikusnak tudnia kéne és nem példálóznia vele, saját magát lejáratva."



Akkora oltári ökörséget írtál le, ami elemi logikai tévedéseket is tartalmaz. Ne haragudj, de nagyon látszik, hogy halovány lila gőzöd sincs a fizikáról. Az ősrobbanás szerint keletkezett a mindenség, ami mindent jelent szó szerint. ebből következik, hogy mivel nem volt előtte semmi térben sem és időben sem, teljes mértékben zárt rendszernek tekinthető. Nem is értem, ilyen ostobaságokat hogyan lehet leírni. Nem is értheted az ősrobbanást…



---

2018. szept. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
79%

"teljes mértékben zárt rendszernek tekinthető"

Na, pl. ezért nem vagy te fizikus.

2018. szept. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 Wadmalac ***** válasza:
93%

"Ne haragudj, de nagyon látszik, hogy halovány lila gőzöd sincs a fizikáról. Az ősrobbanás szerint keletkezett a mindenség, ami mindent jelent szó szerint. ebből következik, hogy mivel nem volt előtte semmi térben sem és időben sem, teljes mértékben zárt rendszernek tekinthető."

Aha. Azért vitázik rajta mai napig a komplett asztrofizika , hogy nyílt vagy zárt rendszer-e és mindkét változatra vannak működőképes modellek.

És te vagy fizikus és neked van bőr a képeden leostobázni másokat.

Aztaq...

Minden soroddal mélyebbre ásod önnön bemutatásodat.

Csak így tovább.

2018. okt. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
0%
Milliárdokat kutatnak el a kamusok ilyen fosra...
2021. júl. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!