Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki segít nekem hogy hol...

Valaki segít nekem hogy hol tudnék beszerezni periódusos rendszer elemeit tisztán?

Figyelt kérdés
Mostanába elkezdtem gyűjteni tisztán az elemeket szerintem tök jó dolog.VISZONT tudom hogy vannak olyan elemek amiket mesterségesen állítanak elő,és vannak olyanok amik rendkívűl veszélyesek pl radioaktív.hol tudnék ilyeneket szerezni?és ha sikerülne még a veszélyeseket is beszereznem valami biztonságos taroló eszközt tudnátok jabasolni? Előre is köszi :) légyszi normális válaszokat kérnék.
2018. aug. 26. 21:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem fogsz tudni beszerezni. A radioaktív elemek sugárzását más elemekkel lehet árnyékolni. Pl. ólom vagy beton.
2018. aug. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Jó az mondjuk nem olyan nagy probléma, betonnal körbe veszem és bele egy kamerát és akkor úgy is látom.
2018. aug. 26. 21:45
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy Marty McFly mondja a Back to the Future első részében: "Héj doki, nem lehet csak úgy besétálni egy boltba, és plutóniumot venni..."
2018. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát igen...erre gondoltam a NEHÉZ résznél.
2018. aug. 26. 21:48
 5/16 anonim ***** válasza:

Parancsolj, egy 1 cm^3-es urán kocka.

[link]


Cca. 2000 dolcsiért a hülyének is megérni. :)

2018. aug. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Majd idővel ha mázlim lesz.. ;D
2018. aug. 26. 21:58
 7/16 anonim ***** válasza:
Majd spórolj a repcsijegyre is az usákokba, külföldre sajnos nem küldhetnek.
2018. aug. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Igyekszek XD
2018. aug. 26. 22:06
 9/16 anonim ***** válasza:

Amúgy néz szét az oldalon, kis mennyiségben ugyan, de egész emberi áron hozzá lehet jutni ritkaságokhoz.

[link]

2018. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

Aztán mi a jó abban, hogy egy betonkockában kamerázol egy uránkockát?


Eleve ezeknek a szállítása/kereskedelme nagyrészt illegális. Már a reptéren szétkúrnak érte és ez szibériai börtönben pusztulsz meg.


Az összes elemet úgy sem tudod megszerezni, mert részecskegyorsítóban hozzák őket létre.


Találj valami értelmesebb hobbit, ez a bélyeggyűjtésnél is nagyobb fa...szság.

2018. aug. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!