Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudja beszívni egy...

Hogyan tudja beszívni egy fekete lyuk a fényt, amikor a fénynek (fotonoknak ) nincs súlyuk?

Figyelt kérdés
Nem értem, nem értem!

2018. szept. 13. 20:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
8%
A fotonoknak van nyugalmi tömege.
2018. szept. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mojjo ***** válasza:
2018. szept. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Én meg sokszor azon gondolkodom el, hogy ugye volt a régmúlt.

Akkoriban gondoltak valamit valamiről és úgy gondolták, hogy az a helyes válasz.

Aztán fejlődött a tudomány és módosítani kellett a helyes választ.

Aztán megint fejlődött a tudomány és most éppen itt tartunk.

Valamit gondolunk valamiről, jól elmagyarázzuk a fekete lyukat, meg az ősrobbanást.

De mi lesz , ha még jobban fejlődik a tudomány és kiderül, hogy nem is a gravitáció vonzza a fotonokat, hanem "papiváció" ? Ez lesz az új neve az újonnan felfedezett fizikai elvnek, dolognak.

Azt ugye alapból kizárhatjuk , hogy a mostani ismereteink teljes mértékben helyesek lennének, mert még valamit nem fedeztünk fel ami felforgathatja a fizikát.

2018. szept. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
56%

Az a baj, hogy a fekete lyukból semmi nem jön ki, az információ se. Tehát semmiféle hipiszupi kamerával nem tudunk megfigyeléseket végezni, mert spagettizálódik amint az eseményhorizontot átlépi.

Kívülről se látnánk, mi történne, mert elvileg az idő is megáll ott. Csak mérési eredményekre és feltevésekre tudunk alapozni.

2018. szept. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

Elég hülye vagyok a fizikához.


Hogy néz ki egy nyugalmi helyzetben levő foton ?


Itt meg a foton nyugalmi tömegével számolnak ????


[link]

2018. szept. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
17%

Igen, ezért mondtam én is, hogy elvileg van a fotonnak nyugalmi tömege. Hogy gyakorlatilag van-e, ez meg egy olyan dolog, amire mái napig nincs válasz.

Ha egy fekete lyuk tömege növekszik attól, hogy csak a fényt ejti csapdába, elvileg kell hogy legyen valami nagyon pindurka nyugalmi tömegének.

2018. szept. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%

Én mindig próbálok józan paraszti ésszel gondolkodni.

Egyszer láttam valami fizikai kísérletet, ami egy zárt üvegben (talán vákuumban) volt egy kis pörgettyű, amit a fény energiája hajtott.

Akkor valaki azt mondta, hogy a fotonnak csak mozgás közben van tömege, ezért tudja hajtani az eszközt.

Nem konyítok a dologhoz, csak pislogok, hogy akkor nyugalmi helyzetben miért nincs tömege ?

A másik ez az Ősrobbanás.

Abban az atomi méretben nem lehetett benne a teljes most ismert univerzum összes anyaga.

És mennyi van amit még nem ismerünk.

Szóval ezt nekem magyarázhatják, akkor sem tartom valószínűnek, hogy így lett volna.

Sokkal inkább hajlok arra, hogy még nem ismerjük a fizika apró vagy jó nagy részét.

2018. szept. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A foton nyugalmi (invariáns) tömege nulla, a relativisztikus tömege nem nulla. (Linket is tennék, de ezernyi helyen van leírva.)
2018. szept. 14. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Abban az atomi méretben nem lehetett benne a teljes most ismert univerzum összes anyaga."

Ismersz valami törvényt, ami ezt tiltja?

Amúgy az ősrobbanás nem biztos, hogy atomi mérettel kezdődött. Volt az olyan pici is, ahol még nem fért el egy egész atom, vagy egy atommag. Mondjuk, ha elfért volna, akkor sem alakul ki, mert még túl forró volt hozzá.


Ja, amúgy a LÁTHATÓ világról beszélünk. Annak az átmérője jelenleg 96 mrd fényév, és ENNEK az átmérője volt annak idején az atomi méret.

Lehetséges, hogy a világunk ennél sokkal nagyobb, és akkor esetleg a kezdeti mérete is lehetett nagyobb. Csak ezt mi már nem fogjuk tudni eldönteni, mert nem látjuk.


Amúgy az, hogy TE nem tudod elképzelni, szerintem ne legyen szempont. A tudósok el is tudják képzelni, és ami fontosabb: bizonyítani is tudják.

2018. szept. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Már hogy ne lenne fotonoknak súlya? Van nekik, mégpedig épp akkor nő marha nagyra, amikor beleesnek a fekete lyukba.
2018. szept. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!