Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan müködik a klima?

Hogyan müködik a klima?

Figyelt kérdés
Érdekelne milyen tudományos modon müködik a klima? Van benne egy kompreszor, hogyan lesz a kinti meleg levegöböl bent hidegebb? Mi kering a csövekben ha jól tudom nem is folyadék hanem gáz.

2018. nov. 9. 10:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

mint a hűtőgép.


fogsz egy közeget, összenyomod, az ettől felmelegszik. engeded lehűlni (ez történik a meleg oldalon), majd utána engeded kitágulni, amitől még jobban lehűl, aztán engeded kitágulni, amitől még jobban lehűl (ez történik a hideg oldalon)


annyival van még megspékelve a dolog, hogy az összenyomás illetve a kitágulás közben még van fázisátmenet is (gázból folyadék illetve folyadékból gáz), amivel még több energiát lehet belenyomni a közegbe.

2018. nov. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha, a lakossági levegő-levegő hőszivattyús klímákra gondoltál pl. split, akkor jól mondták előttem.


A legjobb példa a hűtőgép, mivel az is maga egy hőszivattyú és ezekben a hétköznapi nyelvben "klímagáz" kering, ahogy ezt már írták. Több fajta változatuk működik még, mint gáz pl: propán, fluor és metánnal kevert és vannak blendek x,y gázkeverékek, a megfelelő arányban. De, akadnak még ammónia és CO2-vel működő gépek is és még sorolhatnám.

Azért, maga a kompresszor nem elég a működéshez, alapja még a hőcserélő (mert ezen az elven működik) a rendszer része az elpárologtató és a kondenzátor, kell még hozzá kompresszor olaj, mert nélküle nem menne a folyamat. És lehetne még részletezni, de mivel könyvet nem akarok írni így a kapilláris és adagoló fogalmaknál meg is állok.

2018. nov. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy valahol már leírtam... Meg van (#2, #3):

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__haztar..

2018. nov. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!