Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki hasznàl ilyen mikroszkò...

Valaki hasznàl ilyen mikroszkòpot?

Figyelt kérdés

[link]



Megéri az àràt?


Van hozzà elég sok kellék.(csipesz,sòràk keltető,telefon adapter) stb



2018. dec. 12. 17:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Ami fontos lehet, az az optikai minőség (nincs megadva a gyártója), alsó megvilágítás minősége, fókusz állítás finomsága (ami itt "durva", bár attól még lehet jó). Példásul ebben

[link]

nincs LED világítás, mégis drágább, valószínűleg az anyaga, a fókuszállítás, nagyítási fokozatok száma, stb. miatt.

De amúgy az árához képest jó lehet, ha az ember észben tartja a korlátait és nem vár csodát tőle.

2018. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Marci71 ***** válasza:
Tudom kicsit elkéstem a válasszal, de minden attól függ hogy mire kell a mikroszkóp. Egy gyereknek játszani tökéletes lehet ( gyakorlatban nem ismerem csak a képről ), és ha megszereti később komolyabbat venni neki. Felnőttnek, hobbimikroszkópnak viszont szerintem nem alkalmas. A leggyengébb pont a megvilágítás , az a led így első látásra nem túl biztató, tükrös megoldás szerintem jobb képet eredményez ( mikroszkópnál nagyon lényeges a megvilágítás, rosszul beállított megvilágítás igencsak lerontja a képet ). Az objektívek nem játéknak tűnnek, szóval az optika rendben van. Az első hozzászóló megállapításához annyit hozzáfűznék hogy a gyártó ismert : Bresser oda van írva német cég, míg a BTC mikroszkópokat itthon rakják össze kínai elemekből. Amit nem értek hogy azt írják hogy 40-640x nagyításra képes, míg a képen 4x, 10x, 40x objektív és 10x okulár látszik nekem ebből csak 40-400x jön ki. És még egy apróság, komoly mikroszkópokhoz nem szoktak "felszerelést" adni ( csipeszeket, üvegeket stb. ) ez a játékmikroszkópok jellemzője.
2018. dec. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!