Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Newton-törvényeit miért...

Newton-törvényeit miért hivjuk Newton axiomáinak?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy azok törvények, melyeket felfedezünk. Az axióma szerintem egy önkéntes választás kéne, hogy legyen. Nem gondolom helytállónak, ugyanis a világ 1féle

2018. dec. 20. 21:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
De, a fizikaban is az tortent hogy felteteleztek hogy a newtoni mechanika nem igaz, ki is jott belole az egesz kvantumelmelet.
2018. dec. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az okozza a zavart, hogy két dolog keveredik: a kísérleti fizika és az elméleti fizika.


Ha kísérleti fizikai szemszögből nézzük, akkor Newton törvényei egyszerű törvények, amelyek ellenőrizhetők, mérhetők, ugyanúgy, mint bármilyen más törvény, pl. a gravitáció törvénye.


Az elméleti fizikának viszont más a módszertana. Ott nem végzünk kísérleteket, nem ellenőrzünk semmit, csak levezetünk és bizonyítunk. Mint a matematikában. Az elméleti fizika ezért axiómákat használ, amiket nem bizonyít, hanem elfogad igaznak, és minden egyebet ezekből az axiómákból vezet le.

2018. dec. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Dagadozó Agy ***** válasza:

Hellósztok!

Szerencsétek van, mert Zseni válaszol.


Szerintem kifejezetten van értelme a kérésnek. Ha tanci néni vagy pedellus bácsi lennék, már a kérdésért adnék egy ötöst.


Axiómának bármit választhatsz, pl három lila csirkét párosítva két zöld vízilóval rántott körömpörköltet kapunk. És ebből le lehet vezetni dolgokat. Ez a saját fizikád lesz, aminek nem sok teteje van, de elméleti szinten működni fog. Azonban vannak a természetben megfigyelhető törvényszerűségek. Érdemes ezek közül kiválasztai azt a néhányat, ami alapvető fontosságú, és másból nem levezethető, és ráadásul igaz. Persze csak akkor, ha a természet leírására szeretnénk rendszert alkotni.


Hajrá!

Gümőkórral vigyázni!

2021. máj. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!