Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért lett ilyen sérülékeny...

Miért lett ilyen sérülékeny az ember az állatokhoz képest?

Figyelt kérdés
Ha alacsony a vérnyomása, akkor rosszul van, ha magas, akkor is. Minden kisebb-nagyobb betegségtől ágynak esik, meg is hal az ember. Ha megrándul a lábunk, fekszünk. Az influenzától is. A gyomorrontástól is, stb. Egy vadkacsának pl nem sok baja van a természetes kimúlásig, pedig nem szed vitaminokat. Az állatoknak gondolom van 3-4 fajta betegsége, az embernek mennyi? Pár 100? Nem tudtam pontosan megfogalmazni, hogy mire akarok kilyukadni, de biztos értitek.

2019. jan. 28. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

Hát az állatok nem is élnek addig, mint az ember.

És miért ne lenne baja az állatoknak? Nekik is van. Csak kimúlnak és senki sem foglalkozik velük.

2019. jan. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, értjük hogy mire akarsz kilukadni, csak éppen az nem valós következtetés, amit te levontál.

Igen, az ember nem tud normálisan járni, ha megrándul a bokája. Akár hiszed, akár nem, az állatok is pont ugyanígy vannak a dologgal. De míg az ember ráér napokig, akár hetekig feküdni a rándult bokával, mert a szociális háló gondoskodik róla, addig az állatoknál ilyen nincsen, ha túl sokat fekszik a rándult bokájával, akkor legengül és éhen hal. Vagy megfogja valami ragadozó állat.

Ha nem létezne szociális háló az emberi társadalomban, akkor rándult bokával is mennél dolgozni, mert ha nem, akkor te is éhen vesznél.

Kábé ugyanez igaz a többi észrevételedre is. Influenzától sem mindenki fekszik, sőt, legtöbben lábon hordják ki legtöbb esetben. Kábé a fele észre se nagyon veszi, hogy influenzás lett, egyszerű náthaként éli meg. Két napig taknyosabb mint szokott lenni, meg kicsit fáj a feje, aztán átmegy rajta és meggyógyul. Influenzára amúgy sincs semmiféle gyógyszer, legfeljebb a tünetek enyhítésére szolgáló készítmények (fejfájás, izomfájdalom elleni tabletta, lázcsillapító, köhögés elleni szirup, stb.).

2019. jan. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Az, hogy némiképp "kényesebbé" váltunk az állatvilág többségénél, fejlődési következmény. A beteg példányok kiselejteződése nálunk sokkal kisebb hatásfokkal zajlik, mint a "természet farkastörvényei" közt.

De ez csak kábé annyi különbség, mint amennyire a háziállataink kevésbé szívósak a vad őseiknél (sőt náluk még rosszabb a helyzet, mert a fajnemesítés közben bizony beltenyészet is rontja az állományt).


Megkockáztatom, hogy a mai napig természeti népeknél még ez sincs.

2019. jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Nem sérülékenyebb.
2019. jan. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!