Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A csillag az micsoda?

A csillag az micsoda?

Figyelt kérdés
Az a sok fényes csillag az égen, azok micsodák?

2019. márc. 5. 23:54
1 2 3
 11/22 Wadmalac ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Érdekelne, hány éves vagy, ha nem titok.

Csak hogy tiszta legyen, tényleg az oktatással van-e a baj.

2019. márc. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%
Nos, én nem annyira régen másztam ki az oktatásból, és azt egyébként elmondhatom, hogy soha senki HIVATALOSAN nem mondta meg, hogy mik azok a csillagok, ahogy az univerzumról sem volt különösebben szó. Fizika abból állt hogy random emberekről meg törvényekről, erőkről beszéltünk. Az én szerencsém az volt, hogy a matek tanárunk nagyon szeretett beszélni az univerzumról és mesélt sok mindenről, miatta kezdett el először úgy igazán érdekelni a világegyetem. De ha ő nem lett volna, talán valaha én is feltettem volna hasonló kérdéseket :/
2019. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
75%
Leon, és általános vagy középsulis oktatásból másztál ki nem oly rég?
2019. márc. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 LeonScottKennedy ***** válasza:
70%
Haha, közép. Azért annak már pár éve.
2019. márc. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Szirty ***** válasza:
2019. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Én 8 külön iskolába jártam, és sehol sem mondták még hogy a nap az egy csillag. De nem gond, mi másra lenne jó a Gyakorikerdesek.hu mint az ilyesfajta kérdések megválaszolatlan?! :)
2019. márc. 9. 13:57
 17/22 Szirty ***** válasza:
25%
...mi másra lenne jó az ész amit használva elég sok minden megérthető lenne kérdések nélkül is?
2019. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

#17, már ne haragudj, de ez az, ami elbutít minden gyereket, ne kérdezősködjenek annyit, használják az eszüket... aztán csodálkozunk, ha kiöljük az érdeklődést belőlük.

Áruld el a rendkívül okos agyaddal, ha valakinek annyit se tanítanak meg természetismeret, vagy fizika órán, hogy a a napocska, ami oly szépen ragyog az égen micsoda, akkor honnan a fenéből kellene azt akár sejtenie is?

Persze, google a barátod, de ha ennyire szar az oktatas, akkor az önalló kutatómunkára sem tanítják meg őket.

2019. márc. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
De amúgy sejtettem hogy a nap is egy csillag, csak azt nem értem miért ilyen egyedi a mi naprendszerünk? Máshol szuperföldek vannak, meg ezerszer ekkora napok (csillagok:) akkor a mi naprendszerünk miért különbözik a többitől?
2019. márc. 9. 16:37
 20/22 Szirty ***** válasza:
25%

Én úgy gondolom hogy a sült galambok (szájba rágott megoldások) sosem röpködtek igazán az éterben.

Azt is gondolom hogy a tanulás nem kész megoldások bemagolásából áll, hanem szabályok, törvények megismeréséből amiket alkalmazni kell.

Az önálló kutatómunka pedig érdeklődés/motiváció kérdése.

2019. márc. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!