Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Nature miért nem ki ad egy...

A Nature miért nem ki ad egy különszámot, amin elmagyarázza, hogy a természettudomány hivatalos állásfoglalása szerint nincs bizonyíték semmiféle természetfelettire?

Figyelt kérdés

Mélyen vallásos fundamentalista keresztények, és egyéb ezoterikus szélhámosok folyamatosan a tudományt próbálják felhasználni arra, hogy a maguk nézeteit igazolják.


Egyszer és mindenkorra véget kellene már végre ennek vetni. A Nature talán a legnagyobb tudomány folyóirat, miért nem csinál már végre valamit, hogy ezeket a bolondokat helyretegyék?


Miért egy 77 éves férfira (Richard Dawkins) bízzák ezt a munkát? Nem hallottak még arról, hogy tisztelettel kell bánni az idősebbekkel?


2019. márc. 6. 13:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
92%

Valóban, definíció szerint nem foglalkozik a természetfelettivel a természettudomány.


Ez nem a Nature dolga. Plusz úgy sem jutna el azokhoz akikhez kéne.

2019. márc. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

@14:21


Egész pontosan a neo-protestánsokra (karizmatikusok, adventisták) jellemző ez. A reformátusok ahogy látom, elfogadják a modern szentírástudományt a katolikusokkal együtt, ami alapján már világossá vált, hogy a 6 napos teremtéstörténetet nem lehet szó szerint érzelmezni, hiszen az eredeti szöveg tele van szójátékokkal/jelképes nevekkel, ami alapján a szent író irodalmi művet írt, nem pedig történelmet.


Ebből fakadóan a fundamentalisták már elég szorult helyzetbe kerültek, hiszen nem csak a természettudomány, hanem a szentírástudomány is elvetett a 6 napos teremtést. Tök egyedül vannak tehát, az igazi tudomány semmilyen formája nem támogatja őket.


Az, hogy megcsinálták az ID meg az ehhez hasonló áltudományos dolgokat, csak őket minősíti, hogy mennyire hazugok. Amit viszont nem értek, hogy miként dőlhet nekik be ennyi ember? A karizmatikusok 500 millió tagot számlálnak, tényleg ennyi hülye van? Meg a másik, ha már ennyire vallásosak, nem félnek az Istentől, hogy majd megbünteti őket, amiért a nevében hazugságokat terjesztenek?


Fú, basszus, ez a téma eléggé idegesítő.

2019. márc. 6. 14:30
 13/24 Wadmalac ***** válasza:
88%

"Egyébként azon csodálkozom, hogy az értelmesebb (pl. katolikus) keresztényeknek semmi gondjuk nincs a tudománnyal, elfogadják az evolúciót is."

Bizony, még maga a pápa is.


"Általában csak ezek a kis szekták vinnyognak, de nem értem, hogy tűrhetik meg ezeket. Vallásszabadság alatt terjesztik az elmebajt, meg a káros tevékenységeiket, lásd: a jehovisták a saját vallásukba halnak bele, mert elutasítják a vérátömlesztést."

Sajnos az ember szabad választási jogával vissza lehet élni, a szektatagokat sem kényszerítette senki belépésre, saját hülyeségük, lelki sérülés utáni kiútkeresésük stb. viszi oda őket.

Nehéz úgy megfogni az ilyen egyértelműen profit érdekében agymosó bandákat törvényesen, hogy ne minősüljön vallásüldözésnek.



"Tényleg MINDENKINEK biztosítani kell a vallásszabadságot, hogy az alatt káros tanításokat/szokásokat terjesszen a társadalomban? Kinek válik ez javára, melyik nemzetnek?"

Egyiknek sem.

De kábé ilyen nüanszok különböztetik meg a demokráciát a diktatúrától.

Itt hülyének lenni is jogod van.

2019. márc. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 LeonScottKennedy ***** válasza:
65%
Szerintem szükség lenne egy újabb, masszív vallási reformációra. Egyszer már megcsináltàk, amikor már nagyon korszerűtlen volt a vallás, lassan valakik felléphetnének újra ezügyben.
2019. márc. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Wadmalac ***** válasza:
85%

"Szerintem szükség lenne egy újabb, masszív vallási reformációra."

Melyikére? A szektákra nem fog hatni.

Amúgy minden gyökeres változtatás csak további alvallások leszakadását hozza.

2019. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Ezt érdemes elolvasni:

[link]

2019. márc. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Tislerics Máté ***** válasza:
77%

Sajnos nem lehet ezt a tényleg hatalmas problémát egyszerűen megoldani. Nagyon sokat gondolkoztam rajta, miként lehetne kivitelezni és az összes ötletem túl drasztikus és embertelen volt. Igazából az ember nem tehet arról, hogy butácska és tájékozatlan. Ez részben genetika és a rossz oktatásnak hatása. Egészen biztos vagyok benne, hogyha egy embergyermeket filozófiára, logikára, tudományos módszer használatára nevelünk, tanítunk, akkor nem fog mélyen vallásos és ezoterikus lenni, mert tudja helyén kezelni az ilyen dolgokat. A vallásokat letudja annyival, hogy abban sokan hisznek és nem bizonyítható. Ettől még lehet szimpatikus neki egy vallás, de nem fog fanatikusan hinni benne, mert a tudása ez ellen már felvértezi.


Szerencsére a tudás és értelem lassan de biztosan utat tör magának. A történelem során szinte mindig egyre műveltebbek és tájékozottabba lettek az átlagemberek. Fejlődött az oktatás és a tudomány. Megjelent a könyvnyomtatás, stb. És ami a legfontosabb: A dogmák és hiedelmek is egyre inkább visszaszorultak. A felvilágosodás például egy nagyon dicső pillanat volt a történelemben. Az értelem diadala. Még sok ilyenre van szükség, hogy a vallások végleg eltűnjenek az emberek életéből. Igazából nem is a vallásokkal van a baj, hanem azzal, hogy az emberek képtelenek helyén kezelni az ilyen dolgokat. Nem azt mondják, hogy Jézus lehet megváltó volt és tök jó lenne ha így lenne, hanem azt, hogy Jézus a megváltó és Alleluja! Ez nyilván butaság és gyerekes viselkedés. Gyerekes, mert semmi sem választja el a hívő embert egy gyerektől, aki fél a szellemektől. A szellemek és Isten is pont annyira reálisan létező lények. Csak a gyereket megtanítja a szülő, hogy szellemek bizony nem léteznek. Érdekes hogy ez a felnőtteknél nem működik...


Szerintem a vallások és az ezoterikus sarlatánságok idővel magától kiszelektálódnak ahogy a középkori állapotok is megváltoztak és újra elkezdtünk a Romai birodalomhoz fogható civilizációkat építeni. Ez a tudás diadala. A butaság sosem fog tudni végleg győzedelmeskedni, mert az igazságok a tudáson keresztül érhetők el. És az embert mindig is foglalkoztatni fogja az igazság. Maximum a vallások fognak eltűnni a világból a tudomány soha.


Eszembe jutott a hülyék paradicsoma című igencsak érdekes film-szatíra. Ami logikusan szemlélteti hogy alakulhatna ki egy újabb sötét középkor, ha csak hagyjuk tovább a bolygót pörögni. A butább emberek egyre csak szülnek és szülnek az okosabbak meg a gyermekvállalás dilemmái miatt ritkábban nemzenek utódot. Az evolúció pedig teszi a dolgát és szépen az emberiség pár 100 év alatt lehülyül. De a film végén a tanulság éppen az, hogy a tudás mindig diadalmaskodik, mert elvezeti az embert az igazsághoz.

2019. márc. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 LeonScottKennedy ***** válasza:
69%

#17:

Hát, "ámen", legyen így. Az igaz, hogy valahogy mindig sikerült az értelemnek felülkerekednie az idiotizmuson, máskülönben nem is lennénk itt. Azért számomra még mindig hihetetlen, hogy emberek inkább hisznek a természetfelettibe, Istenbe meg ezekbe, mind tudományos eredményekben. És nincsenek olyan kevesen, mind kéne lenniük. Az okos ember azt hinné már túl léptünk ezeken erre jönnek a laposföldesek meg a védőoltás ellenesek, mert ezeknek az embereknek rohadtul nincs jobb dolguk mint ontani a hülyeséget.

2019. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
48%

Igazából az emberek többségének szüksége van arra, hogy hihessen valamiben. Minél többet tanul, annál kevésbé lesz a valóságtól elrugaszkodott az istenképe, vagy a vallási ideológiája. De sajnos mindig lesz egy elég vaskos réteg, akik nem tanulnak eleget ahhoz, hogy ne legyenek olyan hiszékenyek. Ez aztán kiváló táptalaj a vallások számára, legyenek bármennyire is elborultak, a valóságtól elrugaszkodottak. Így szerintem a vallások sosem fognak kihalni, csak a fanatizmus szintje és a hívek száma fog többé-kevésbé folyamatosan a kevéshez konvergálni.

Mindenesetre ma már a kezelhető szint alá csökkent a vallásosak száma, és a fanatikusság szintje is, tehát ma, legalábbis itt Európában, nincs sok probléma a vallásokkal.

Véleményem szerint az össz-társadalmi berendezkedésben ez a vallások mai szintje még jótékony szerepet is játszik, erős konzervativizmusa révén amolyan gátként, fékként működik a társadalomban. Az már szerintem csak károsabb lenne, ha még tovább csökkenne ez a szint (mondom ezt ateistaként).

(Persze, ez a mai emberre és a mai társadalmi állapotokra értendő, később lehet, hogy az ember és az emberi társadalom is fog annyit változni, hogy végképp semmi szükség sem lesz a vallásokra. De szerintem azt én már nem fogom megélni.)

2019. márc. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Mert a tudományos álláspont nem az, hogy "nincs Isten", hanem hogy "nem lehet tudományos módszertannal bizonyítani". Ez utóbbival meg szerintem minden vallásos tisztában van, aki érettségizett.


Ja meg a Naturet szerintem nem olvassa Mari néni Piripótyfaluról, miután kijön a miséről.

2019. márc. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!