Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Arra van értelmes magyarázat...

Arra van értelmes magyarázat hogy a könnyű drogok miért illegálisak?

Figyelt kérdés

Sok tanulmány szerint ésszel, alkalomszerűen használva ezek a szerek még jót is tesznek. Mint pl. marihuana, ecstasy, lsd.


Az alkohol ezzel szemben minden téren káros, jóformán semmi pozitív hatása nincs, viszont teljesen legális.


Mi ebben az értelem?



2019. ápr. 12. 06:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
29%
És sok olyan tanulmány is van, hogy ezek összehasonlíthatatlanul károsabbak mint a piálás. Ezek a tanulmányok a Bradford Hill kritérium alapján engem meggyőztek, és belátom, hogy bármilyen enyhe mértékű füvezés is okozhat skizofréniát, a masszív alkoholizmus pedig nem.
2019. ápr. 14. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
Az alkoholnak is jó hatása van nagyon kis mennyiségben. Viszont én mégsem támogatom.
2019. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Wadmalac ***** válasza:
87%

Az a helyzet, hogy az urban legend agysejtpusztulás az alkoholtól egy koholmány (alkoholmány? :D)


A preparált élő agysejtkultúrák még a tömény alkohollal leöntést is túlélik.


Az alkohol agyromboló hatása már csak az idült alkoholizmus állapotában jelenik meg, de akkor már a károsodott máj méreganyagai miatt.


Kis mértékű alkohol fogyasztása nem káros az agyra, bár egyéb káros hatások már ismertek, például erősíti a rákbetegségekre való hajlamot.

Az ún. könnyű drogok viszont kis mennyiségben, ritkán fogyasztva is rögtön az agyra hatnak és bizony károsítanak. Legfeljebb a maradandó káros hatások kialakulása ugyan folyamatos, de feltűnő hatást csak hosszú évek alatt produkál.


Nagyon ritkán, nagyon kis mennyiség észrevehető káros hatásához egy élet is kevés lehet, de a folyamatos fogyasztás meghozza az eredményét gyorsabban.


Még a csodás "fű" is.

Depresszió, figyelemzavar, skizofréniás hajlam erősítése, egyéb idegi és pszichés betegségek.


Én nem rangsorolnám az alkohollal se felülre, sem alulra.


Ez sem jó, az sem.


És nem kell jönni a fű csodás orvosi hatásaival, azt nem a tHC, hanem a CBD tartalom csinálja, az meg legálisan beszerezhető ma is, nálunk is.

2019. ápr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
66%

Azért az extasy nem egy könnyű drog! Eleve egy szintetikus készítmény, amit ráadásul elég gyakran kevernek heroinnal, amfetaminnal, lsd-vel, konkrétan teljesen lutri, hogy mi van a tablettában, és mekkora koncentrációban! Komolyak a testi tünetei is, olyan szintű hypertermiát okozhat, hogy jeges kádba kell tenni az illetőt, mert egyszerűen nem lehet másképpen levinni a testhőjét! A túlzott hőmérséklet emelkedés belső vérzéseket okozhat, az extasy rettenetesen megemeli a szívverést, a vérnyomást, izzadsz, nem eszel, nem iszol, megszűnnek az érzelmeid, elveszted a valóssággal a kapcsolatod, eltorzul a személyiséged, akár az első adag extasytól is meg lehet halni, és bizony haltak is már meg! Volt, aki ájulásig táncolta magát aztán egy ritmuszavarban elhunyt! Isten ments, hogy legális legyen!

Nem olyan, mint a marihuána! Hozzáteszem azért abban is megvan a lutri!


Például én inkább iszok egy két sört, mert tudom mi van benne, mintsem elszívjak egy bizonytalan tartamú spanglit, amiben biztosan fű van, de akár lehet más is! Ezt a rizikót nem éri meg kockáztatni, még kipróbálási szinten sem! Talán elsőre szívsz és hasissal kevert fű lesz, vagy herbállal, vagy valami szintetikus szar lesz vagy biofű! A boltban megvett italban még mindig tudom, hogy mi van, mennyit szabad belőle inni, és tudom milyen hatásra számítsak!

2019. okt. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!