Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Negatív ionokat kibocsátó...

Negatív ionokat kibocsátó (természetes) tárgyak? Ionizátor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ugye az elektronikus eszközök pozitív ionokat bocsátanak ki magukból, ezáltal növelve az elektromágnesességet és a levegőben a port magukhoz vonzzák. (Legalábbis ha jól tudom)

Milyen olyan természetes tárgyak vannak (gondolok itt növényre, anyagokra, stb.), amik semlegesítik ezeket a pozitív töltéseket, tehát vagy elnyelik, vagy negatív ionokat bocsátanak ki, ezáltal semlegesítik azokat?


Eddig ionizátorokat néztem, de érdekelne más is. Esetleg ionizátorról valami vélemény?


A válaszokat előre is köszönöm!



2019. ápr. 14. 23:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Biztos,h ogy ezt a zagyvaságot a természet tudományok kategóriába akartad tenni?
2019. ápr. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Miért, ez hova máshova menne?

Reakciókon alapul a működése, kémia fizika körül mozog a dolog. Aki ért ehhez, tud is válaszolni.

2019. ápr. 15. 10:00
 3/11 anonim ***** válasza:

"Ugye az elektronikus eszközök pozitív ionokat bocsátanak ki magukból, ezáltal növelve az elektromágnesességet és a levegőben a port magukhoz vonzzák. (Legalábbis ha jól tudom)"

Ugye ezeket képes női hetilapokban olvastad, és nem tudományos szak-folyóiratban. Ha mégis tudományos folyóiratban olvastad volna, egy linket adjál már légyszíves!

2019. ápr. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Azt mindenhol látni, hogy az elektronikus tárgyak körül szokatlanul sok a por. Reggelre általában a monitor meg a tv képernyője vastagon poros.


Ez itt speciel egy termék leírás, hogy mi alapján működik. [link]

Próbáltam neten jobban utána keresni, de jóformán senki nem foglakozik a témával.

2019. ápr. 15. 10:47
 5/11 anonim ***** válasza:
Vélemény: szerintem jónak tűnik! :)
2019. ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kérdező hány éves vagy? Mi a legmagasabb iskolai végzettséged? Ez most komoly kérdés, mert annak a szintnek megfelelő választ szeretnék adni. Jöhet privát üzenetben is.
2019. ápr. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

@6 azt ugye vágod h ez egy komoly dolog és nem kamu? XD


Olvasd el esetleg az angol Wikipédia cikkét

2019. ápr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megköszönném, ha valaki akkor elmondaná az egész működését, mert ebből senkinek sem lesz jobb, ha kerüljük a témát.
2019. ápr. 15. 13:15
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért kérdezünk itt mindenféléket, mert ez nem az "otthon" rovat, hogy > poros a monitorom, mit tegyek? <

Ez itt a tudomány kategória. És mindenki tisztában van a töltésmegmaradás elvével, azzal, hogy töltés a semmiből nem keletkezik, és nem semmisül meg. És az ilyen állítólagos negatív ionok milliárdjait kibocsátó ionizátoroknál azt is el kellene magyarázni, hogy a visszamaradó pozitív ionokkal mi a túró lesz?!? Azt hova teszi a kütyü? Na erre kértem egy tudományos hivatkozást a #3-as hozzászólásomban. De nem a "conrad.hu"-ra gondoltam :-)

2019. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Csak gondoltam ha valaki nagyon ért a természettudományokhoz, akkor ebben tud nekem segíteni.

A "takarítónéni", aki az otthon témákkal kapcsolatban válaszol, szerintem marhára nem értene hozzá. Én sem annyira, pont ezért kérdeztem..

2019. ápr. 15. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!