Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés

Mi az az OTDK? Többi lent

Sziasztok! Pontosabban azt szeretném kérdezni, hogy hogy lehet oda bejutni, mi értelem is van, hány éves kortól/osztálytól lehet jelentkezni, milyen nehéz bejutni és mit is kell ott csinálni.

ápr. 29. 20:52  Privát üzenet  

A válaszok

OTDK -> Google

Ha ezt nem találod meg önállóan, akkor ne is reménykedj :d

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont ápr. 29. 21:19 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

nem találtam meg minden adatot

# 2/4Időpont ápr. 29. 21:23 Privát üzenet

Röviden:

OTDK, avagy országos TDK.

Két évente rendezik és úgy lehet bejutni egyetemistaként, ha az helyi egyetemen megnyered a TDKt és továbbküldenek.

Lényegében egy saját tudományos munka ez. Lehet fél évtől évekig is dolgozni ezen, majd megmérettetni.

Résztveszel egy kutatásban, vagy feltalálsz valamit stb ... a lényeg a saját önálló munka.

A versenyhez kell írnod egy - ha jól rémlik 40 oldal - körüli diplomamunka szintű anyagot.

Az előadás pedig prezentációja ennek.

Az előnye, minél előbb részt vehetsz a tudományos munkában, és egyben meg van a diplomatémád is. Általában ha nyersz elfogadják MSc diplomatervnek is.

PhD felvételiben kivételesen sok pontot ér! Többet mint egy társszerzős Nature cikk néhol.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont ápr. 29. 21:29 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

# 4/4Időpont máj. 1. 10:57 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Az OTDK tényleg meg van bundázva?
Ki volt már OTDK-n? Ti ezt hogy csináltátok?
OTDK-ra kijutottam egy rendkívül snassz témával. A többiek témája viszont sokkal különlegesebb, így elvesztettem a bátorságom?
Hol tudom megnézni az idei OTDK eredményeit?
A TDK munkán van lehetőség módosítani mire értékelik az OTDK-n vagy egy az egyben azt értékelik?
Mennyi pénzt kaphatok OTDK 1. helyezésért és ha Pro Scientia aranymedált kapok?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!