Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha vissza lehetne menni az...

MR.X. kérdése:

Ha vissza lehetne menni az időben, akkor vissza lehetne menni az ősrobbanás előtti részhez is?

Figyelt kérdés
Akkor elvileg se tér, se idő nem volt...mit gondoltok? Ha nem létezett idő, akkor oda nem lehetne visszamenni. Vagy tévedek?
2019. máj. 2. 03:13
1 2
 11/19 Szirty ***** válasza:

Ejh Máté benéztem. Bocsánat!

Stornó

2019. máj. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Alex Fly ***** válasza:
Ha az időben utazhatunk, akkor nyilván nem léphetünk ki az időből. Ergo ha az ősrobbanáskor jött létre a tér és az idő, akkor az időutazásnak az a határa.
2019. máj. 3. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
4%

Nem volt ősrobbanás. Ez csupán egy elmélet, egy szimpla elképzelés. Vannak tudományos tények (vöröseltolódás) amikből mint mozaikdarabkákból kirakható az ősrobbanás is meg annak ellenkezője egy statikus/stacionárius univerzum is. Jelenleg az a helyzet, hogy a stacionárius modellel sokkal jobban közelíteni lehet a valóságot, mint az ősrobbanással és akkor még egyéb elméleteket nem is vettem számításba...


vegyétek észre, hoogy az ősrobbanással csak el akarják venni tőletek Isten keresésének lehetőségét. Az ember még el sem hagyta a Földet szinte. Csupán egy porszemek vagyunk a végtelen űrben. Hogyan is jelenthetnénk ki, hogy tudjuk hogyan kelett a mindenség. Mennyire nagyképű önbecsapás ez !?


Tedd fel magadnak a kérdést : ha nem is tudnál az ősrobbanásról mit/kit keresnél a világ keletkezésében?

2019. máj. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha vissza lehetne menni az időben, akkor bármeddig vissza lehetne. De nem lehet még egy másodpercre se.
2019. máj. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Alex Fly ***** válasza:
94%
@13: a statikus Univerzum elmélete több problémát és ellentmondást tartalmazb ami ellentétben áll a megfigyelésekkel. Nem véletlen, hogy ma már gyakorlatilag senki nem veszi komolyan annak ellenére, hogy régebben igen sok támogatója volt...
2019. máj. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
47%

Engem csak az érintett meg ebből a kérdésből, hogy az ősrobbanás előtt létezhettek e nagy csöcsű macák?

Arra gyanakszom, hogy nem, de akkor meg mi a fenéért találnánk ki az időutazást, hogy odarepülhessünk?

Semmi értelme...

:)

2019. máj. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha volt Ősrobbanás, az az én világképemben nem csak a tér, de az idő keletkezésének pillanata. Már ha elfogadom, hogy szingularitás. Az én világképemben t[0]-nál korábbra nem lehet visszamenni.

De az én világképemben nem lehet az időben utazni. Esetleg a térben, idő nélkül. De ezt még sokat kell majd kutatni a relativistáknak.

2019. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"csak el akarják venni tőletek Isten keresésének lehetőségét"

Már megbocsáss, de Istent ne a >tudomány<, hanem a >vallás< rovatban keresd!

2019. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

“Amikó semmi vót, akkó is vót valami, mera semmi is valami, akkó azelőtt is kő, hogy legyen valami.”

Sanyi, a hidegburkoló 2 fél vegyi gyümi, meg 4 kisfröccs utan

2019. máj. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!