Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gyorsulás adott teljesítménnyel?

Tambi3 kérdése:

Gyorsulás adott teljesítménnyel?

Figyelt kérdés

Kedves Fórumtársak!


Összeragadt az agyam, mert nem emlékszem, hogy adott teljesítmény, adott tömeget milyen gyorsulásra késztet. Hogy a kerékre ható M nyomatékot ne keverjük bele legyen a hajtás légcsavaros, súrlódásmentes, 100% hatásfokú.


Esetleg ez helytálló lehet, csak nem vezetett a célhoz...


P = W / t = (F * s)/t = ((m * a) * s) / t =>

=> a = (P * t) / (m * s)


Előre is köszönöm a segítséget!


Derűs estét!



2019. máj. 14. 19:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

már miért lenne értelmetlen a számolásom?


ugyanaz van mint neked egy konstans eltéréssel. mittomén ki számolta el. lehet én.

2019. máj. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 dq ***** válasza:
A kérdezőnek szántam, a levezetésed még nem látszódott amikor írtam.
2019. máj. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Kedves Barátaim!


Nagyon szépen köszönöm a tanulságos válaszokat, én magam vagyok legjobban meglepve, hogy értem is...


A "Fizika" tantárgyat akkoriban két féléven át okították középfokon. Szomorú, hogy elsőben, így a deriválás, integrálás, határérték, stb., illetve az ezek felhasználását igénylő levezetések már nem voltak részei a tananyagnak. Az integrálást olyan szinten sajátítottuk el, hogy meg tudtuk határozni az "X" tengellyel azonos tengelyű, tüskés buzogány súlyát is. Bár három felsőfokú intézménybe jártam, így valójában négyszer tanultam meg "integrálni", de azóta egyetlenegyszer sem használtam. Viszont úgy látszik, mégsem potyára ittam meg azt a rengeteg alkoholt, mert egyetlen betűre sem emlékszem...


Köszönöm szépen még egyszer.


Már csak annyit kérek, nehogy összevesszetek az én hülyeségemen. Hülyeség lenne...

2019. máj. 16. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!