Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy működik a bitenkénti osztás?

Hogy működik a bitenkénti osztás?

Figyelt kérdés
Ha van bitenkénti összeadás-kivonás (xorzás), akkor lennie kell bitenkénti szorzásnak-osztásnak is. Engem az osztás érdekelne. Valaki avasson be. :)

2019. jún. 1. 23:03
1 2 3 4 5 6
 51/52 2*Sü ***** válasza:
55%

> BCD-ben felírva ugyanezt az eredményt kapjuk azt végig gondoltam. A gray kódra most nem vagyok képes.


Most idő hiányában csak úgy kutyafuttában: BCD vagy Gray-kód esetén már nem igaz az az összefüggés, ami a kettes számrendszerbeli alakra:

(2*a XOR 2*b) = 2*(a XOR b)

Magyarán a kettővel való szorzás a BCD vagy Gray-kód esetén nem disztributív. Így a valós számokra való kiterjesztéshez kellene találni valami hasonló összefüggést.


Gray-kód esetén azt tudjuk, hogy:

∀a∈ℕ∃n∈ℕ⁺ a XOR (a+1) = 2ⁿ

Magyarán két szomszédos természetes szám xorzata kettőnek egész számú hatványa lesz. (Mivel a Gray-kód elve az, hogy minden szomszédos szám között 1 bitnyi különbség legyen.)


Sőt:

∀a∈ℕ∃n,m∈ℕ⁺ a XOR (a+2) = 2ⁿ+2ᵐ | n≠m

Viszont tovább nem folytatható a sor.


De nem tudom ezzel lehet-e kezdeni valamit, csak úgy leírtam, mert sajt… :-)

2020. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 A kérdező kommentje:

Lehetne ilyen "xorzást" is definiálni, de az már annyira se lenne bitenkénti, mint az eddig tárgyalt bináris reprezentációs. Amondó vagyok, hogy maradjuk a tetszőleges számok -> bináris kódjaik -> xorzás -> új bináris kód -> új szám megfeleltetésnél.

A fő kérdés az interpoláció. És egy régebbi kérdésemhez lyukadunk ezzel ki:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__9..

Tegyük fel, hogy két valós komponensű speciális (a; b) vektorokkal leírható a szuperxorzás tetszőleges valós operandusokra. Amit elvárunk:

( a; 0) = a

Re (a; b) = a

Po (a; b) = b, mint zseb.

(a; 0) xor (c; 0) = (a xor c; 0)

(a; b) + (c; d) = (a+c; b+d)

c × (a; b) = (c×a; c×b)

(a; b) × (c; d) = ?

(a; b) xor (c; d) = ?

(0; a) xor (0; a) = (b; 0), b = ?


Úgy kellene, hogy ezeket definiálni, hogy konzisztens maradjon, és permanens-elvűen.

2020. máj. 26. 15:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!