Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg értelmetlen lenne...

Fizikakedvelő kérdése:

Tényleg értelmetlen lenne rendszertant tanulni?

Figyelt kérdés

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Még régebben volt egy kérdésem a rendszertani ismeretek elsajátítására vonatkozólag. Ebben nekem azt mondták,hogy értelmetlen lexikai tudás. Azonban ezt nem teljesen értem. Az állatok és növények meghatározásának és megkülönböztetésének eszköze a rendszertan. Miért felesleges,ha tudom mi a morfológiai/fejlődéstörténeti különbség egy egyszikű és egy kétszikű növény között? Miért semmitérő ha el tudom különíteni a gyűrűs és a laposférgeket.Vagy félreértelmeztem?


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. jún. 3. 17:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Azért értelmetlen, mert ezeket bárki megkeresheti egy könyvben, vagy ma már felteszem, vannak olyan programok, webhelyek, amik pillanatok alatt besorolnak egy élőlényt, vagy megadják az egyes besorolási kritériumokat.


Annyit ér, mintha megtanulnád a telefonkönyvet.

2019. jún. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De akkor most ne tudjam mi a különbség a nyitva és a zárvatermő között? Mert ez is rendszertan.
2019. jún. 3. 18:38
 3/16 csodabogyesz válasza:
100%
Az, hogy mi a különbség pl a nyitva és zarvatermok kozott, az nem feltétlenül a rendszertanhoz kapcsolódik, mert pl a növény szervezettan is foglalkozik vele, szóval nem tudom, hogy milyen szinten, milyen célból tanulnod ezeket most, de sztem nem fölösleges, ha megtanulod. A rendszertani azon része lehet felesleges, hogy sok száz növény faj latin nevét, és latin besorolását megtanulja az ember. Persze, fontos, hogy magyarul tudja az ember ezeket, hogy ha a latinra lenne szüksége, akkor legalább tudja, hogy keresse, meg ha valakinek olyan munkája van, hogy a latint is kell napi szinten használni, akkor nyilván tudni kell azt is. Szoval ez attól függ, hogy te milyen célból foglalkozol a témával.
2019. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
#3:Minthogy diák vagyok,jelenleg hobbiból tenném ezt kizárólag. Biológiai érdeklődésem csiszolásán vagyok,s ez is hozzátartozik.
2019. jún. 3. 20:27
 5/16 anonim ***** válasza:

Amire neked kell a korábbi kérdés alatt felsorolt irodalom bőven elég.


Ez gimis biológia amiket kérdezel, tehát ottani anyagokat keress, esetleg emelt szinten. Senki nem mondta, hogy annak ne lenne értelme.


Viszont ha rendszertant kérdezel, akkor az egyetemi rendszertant kapod válaszul. Őszintén, én még nem találkoztam olyan biológussal, aki nem tartotta volna azt a szintet kissé értelmetlen lexikális tudásnak. Csak ugye ott a diploma része és kötelező. Mindenki akit ismerek azt mondja, helyette inkább kutatott volna mondjuk, vagy cikkeket olvasott volna stb...

2019. jún. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
#5:Tehát az őrült részletességbe menő rendszertan a felesleges?
2019. jún. 3. 21:52
 7/16 A kérdező kommentje:
#5:Természetesen köszönöm a segítséget.
2019. jún. 3. 21:56
 8/16 anonim ***** válasza:

Már bocsi, de ha annyira érdekel a rendszartan, akkor tanuld meg, ne itt nyávogj...

Már feltetted a kérdést, már meg is válaszolták. Bármilyen tudásnak van "értelme", szóval ezzel nyilván nincs semmi probléma. Csak azt mondták, hogy ne a konkrét taxonok bemagolásával kezd, hanem tanulj egy kicsit az evolúcióról stb. Ha nem tudod mi az a klád, meg polifiletikus csoport, akkor csak bele fogsz kavarodni. Míg nem tudod, mik az élőlények osztályzásának az alapjai, addig felesleges bemagolni a különböző csoportokat.

2019. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#8:Nem nyavalygok,csak nem értettem,pontosan hogy gondolják azt,hogy a rendszertan értelmetlen. Ezért írtam ezt most ki.
2019. jún. 4. 06:29
 10/16 csodabogyesz válasza:
Hat sztem semmi esetre nem árt,ha mar érdekel a biológia és ne talán majd (emelt szinten) érettségizni szer el belőle, hogy néhány fajnevet pontosan megtanulsz, magyarul, persze logikusan tanulva, nem csak azért, h kilóra ennyi és ennyi fajnevet bebiflazz, hanem pl az ökológiai részeknél, az egyes társulásoknal, különböző területeken hogy melyek azok a nagyon jellegzetes növény és allatfajok, amik ott élnek, pl tok hasznos lehet.
2019. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!