Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történik a termőfölddel a...

Mi történik a termőfölddel a bolygóval a természettel, hogy ha kidobálják a nem normális emberek az elektronikai eszközöket?

Figyelt kérdés

Mondok pár elektronikai dolgot csak úgy : tv,laptop,tablet,telefon,dvd-blu-ray lejátszó,monitor,asztali pc,ventilátor,klíma,hajvasaló,hajvágó,elektromos borotva és még sokáig sorolhatnám.

Mi történik a környezettel,hogy ha az ember kidobja a természetbe ? A legfontosabb dolog ami engem érdekel,hogy a KLÍMAVÁLTOZÁSHOZ VAN E KÖZE ENNEK ? Még jobban melegszik felfelé a föld ettől ?



2019. jún. 18. 15:01
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nekem sem tetszik a kidobált elektronikai hulladék.

Nézzük a dolgot kémiai szempontból!

Az akkumulátorok ólomtartalma, és a fénycsövekben lévő higany a legveszélyesebb. Nagyon ritkán, de előfordulnak olyan "csemegék" is mint tallium, és tórium.

A műanyagok sem tesznek jót a környezetnek.

Maga a kénsav, ha nem jut élővízbe, nem olyan veszélyes, mert gyorsan semlegesítődik a talajban. Ám a használt akkumulátorokból származó sav tartalmaz 0,002 - 0,004% ólomvegyületeket. Kevés, de mérges :( .


Viszont a régi SnPB forrasztóón ólomtartalma nemigen oldódik ki. Az új ólommentes forraszanyagok használata nekem ökológiai öngólnak tűnik.

Nem tapad olyan jól a rézfelülethez, gyakrabban válik fel a forrasztás.

Lejárt a garancia? Dobd el, vegyél újat! Ezt a tendenciát erősíti.

- - - -

#8 Wadmalac! Bingó. Egy régifajta monitor paneljét 2 perc alatt szétszedem egy műszerészfogó, satu, és egy zsebsárkány segítségével. Ám utána az alkatrész válogatás órákig tart.

2019. júl. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!