Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől véd meg a méhlepény?

Mitől véd meg a méhlepény?

Figyelt kérdés
Kerestem több helyen is, de sehol nem találtam konkrét válasz, így hozzátok fordulok.

2019. jún. 23. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
A meghalástól. Van funkciója, de ez nem közvetlen védelem, hanem egy bonyolult rendszer részeként hiánya esetén a rendszer rosszul működik. Vagy sehogy. És abba belehalsz.
2019. jún. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Teged semmitol.

A terhes nőben levő magzatot látja el tápanyaggal, oxigénnel.

2019. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36%

Azért néhány fertőzést felfog.

Ezért sem szabad megenni, ahogy néhányan csinálják, mert fertőző lehet.

2019. jún. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Fertőzések ellen valóban. A méhlepényen keresztül antitestek jutnak át a magzat vérébe, amik passzív immunitást biztosítanak már az anyaméhben, majd a gyámoltalan újszülöttnek. Tulajdonképpen a méhlepény magától, az anyától is védi a magzatot! Hiszen úgy biztosítja a táplálást, az oxigént és a salakanyagok eltávolítását, hogy az anya és a magzat vére sosem érintkezik! Ez nagyon fontos, hiszen immunológiai összeférhetetlenségek léphetnének fel. Tehát a magzat számos antigénjére az anyának vannak antitestjei, amik elpusztítanák, vagy károsítanák a magzatot. Ezt "bizonyítja" az Rh-összeférhetetlenség este is egyébként. Még annyi, hogy lényegében a mérgezéstől is védi a magzatot, mert nem engedi a salakanyagok felhalmozódását.

Ezek jutottak eszembe, bár ha kicsit erőltetett, akkor majd kijavítanak.

2019. jún. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%

Utolsó:

amit írtál, igaz.

Azonban vannak olyan fertőzések, amelyek az anyában ott vannak, a méhlepényben ott vannak, a magzatban meg 𝐧𝐢𝐧𝐜𝐬𝐞𝐧𝐞𝐤 ott. Ezek elakadnak a méhlepényben.

És nincs antitest, mert ha megeszed a méhlepényt, akkor megfertőződhetsz vele. Élő, működő fertőzés.

2019. jún. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

@5

Nem állítottam, hogy ez nem lenne így. De nem értem, miért pontozták le a válaszom.

2019. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert elmebetegek is járnak ide pontozni.
2019. jún. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!