Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Richard Nixon hogy tudott...

Richard Nixon hogy tudott késleltetés nélkül telefonálni az Apollo-11 legénységével a Holdra szállás után? Egy újabb konteó érv vagy ezt is meg lehet magyarázni?

Figyelt kérdés

[link]

Az egyik kommentelő írja, hogy Nixon amikor befejezi a telefonálást az űrhajós egyből meg is köszöni neki. Ez nekem is feltűnt 2:50-nél. A Föld-Hold távolság több mint negyed millió kilométer. A késleltetés elég nagy. Ez mégis, hogy lehetséges? Én laikusként azt sem értem, hogy egy ilyen telefonhívást ilyen egyszerűen, hogy lehet ilyen tisztán kivitelezni.



2019. júl. 20. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A rádióhullámok fénysebességgel haladnak (másodpercenként 186 000 mérföld), és a Hold körülbelül 240 000 mérföld távolságban van, így kevesebb mint 2 másodpercig alatt megteszi az utat.
2019. júl. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 EagleHUN ***** válasza:
100%

Nem volt teljesen közvetlen. kb 2 sec a késleltetés és itt is kb ekkora szünetet hallhatunk az utolsó szava és a TY közt. Ki lehetne mérni pontosan is a videóból.


Másrészt amit megköszön az űrhajós az sem 1 szavas dolog volt. Így már előre lehetett számítania arra mit kell válaszolnia a lehető legrövidebb várakozással.

2019. júl. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

"Én laikusként azt sem értem"

Na igen itt kezdődik a baj, amikor egy laikus okoskodik. Ezt mindenki meg tudja magyarázni aki elvégezte a 8 általánost, mert olyan alapvető dolgokról van szó, amit ott tanítanak.

2019. júl. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Unták már nagyon Nixon-t és egyébként sem csipázták ezt a fogyatékost úgyhogy minél hamarabb nyugtázták a beszélgetést.
2019. júl. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!