Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Szerintetek ez így rendben...

Szerintetek ez így rendben van? Karácsonyi ajándékozás.

Figyelt kérdés

Miután férjhez mentem, anyámékkal úgy ajándékoztuk egymást, hogy mi vettünk anyámnak, apámnak ajándékot. Ők pedig nekem, férjemnek, aztán két év múlva már lett egy kislányunk, neki is. Valamikor a lányom tíz éves kora körül lett egy "haragszomrád" a szüleimmel, egy rokon bekavart, nem tisztáztuk, sértődés lett mindkét részről. Akkor én felajánlottam, hogy ne alakoskodjunk, fejezzük be a karácsonyi ajándékozást is (főleg mert anyuék amúgy sem hívtak meg magukhoz egyik karácsonyi napon sem, soha, amúgy 150 km.) Két évig így is ment, lányom sem kapott a mamáéktól, de tudomásul vette, nem is kérdezte, miért. Aztán rendeződni látszott a viszony, rájöttek ők is, hogy szarkavarás volt. Anyu előállt azzal, hogy jó, de ha egymásnak mivelünk nem is, de ők a kislánynak vennének karácsonyra mégiscsak. Mondtam, hogy ahogy gondolják. Aztán én is úgy voltam, hogy akkor már nekem is illene vennem anyámnak valamit. (Apu közben meghalt egy gyors lefolyású leukémiában). Lényeg, hogy eltelt azóta 9 év, lányzó már 21 éves, (még tanul). Anyu mindig ad neki ajándékot (pénzt borítékban, 10 ezret). Én pedig mindig veszek anyámnak kb. 15 ezer forint értékben könyvet + még 4-5 ezer Ft értékben gasztro ajándékot. Én viszont soha, semmit nem kapok.

Most a napokban gondolkoztam, hogy (bár a legkisebb gondom is nagyobb ennél most), de ez így korrekt? Normális dolog? Nem nagy dologra gondolok, szerencsére nincs napi anyagi gondunk (ahogy anyámnak sem, jó a nyugdíja.) A jelképszerűség bánt, az elv. Mondjuk egy tábla csoki, egy doboz bonbon tőle, nekem+férjemnek. Most ezt még 15-20 évig csináljam így? (48/N)

(Csak véleményeket várom, csak szerintem olyan "féllábas" ez a dolog így?) Vagy csak ahogy idősödök, jön bennem elő az igazságérzet?



2019. dec. 14. 16:50
 1/9 anonim válasza:
12%
Idősödsz, sokat unatkozol, és agyalsz. 50 évesen már az ember nem vár ajándékot a szüleitől. Pláne ha a házat is ők vették neked.
2019. dec. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Jó kérdés.

Nekem mondjuk az a fura, hogy amikor a harag volt két évig, akkor egy nagymama meg tudta állni, hogy az unokának SEM ajándékoz karácsonyra. Oké, hogy Titeket a férjeddel leszart, (főleg hogy te rukkoltál elő vele, hogy ne legyen színészkedés karácsonykor). De azért én mint nagyi, nem tudtam volna megállni, hogy legalább az unoka ne kapjon. Főleg egy tízéves kislány, már értelmes is, mit érezhetett.

Anyud egyszerűen hidegszívű szerintem. Amíg meg ajándékkal tömöd karácsonykor úgy, hogy neked és férjednek egy tábla csokit sem ad, addig ez így is fog menni, nem fogja magát észrevenni. A gasztro cucc 4-5 ezer forintban megkérdezhetem, hogy mi?

2019. dec. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es:

SEMMIT nem vettek nekem, egy szál bőrönddel mentem férjhez, a ház a férjem öröksége, amiben lakunk. Soha nem voltam elkapatva, mindig az volt az elvük, hogy ahogy ők megteremtették, teremtse meg a gyerek is (de nem ez volt a kérdés).


Nem unatkozom egyáltalán. Szerinted egy 50 évesnek manapság Hawaii az élet és pihi? Adószakértő vagyok, napi szinten képzem magam, saját vállalkozásom van. Most ásom bele magam az igazságügyi adószakértésbe, sokan fiatalon nincsenek lekötve ennyire, szellemileg.Ezt csak azért írom, hogy pont hogy jobban el vagyok foglalva, mint bármikor.

Csak az a fránya igazságérzet...

2019. dec. 14. 17:00
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

1-es, bocs, de nincs igazad. A kérdezőnek a lelke vágyna egy igazán jelképes dologra a jó édes anyjától. Nyilván nem kontakt grillsütőre gondol, vagy arany nyakláncra. Ahogy írta is, egy tábla csoki, vagy bonbon. (Vagy pl. egy doboz finom tea.) Ez egyáltalán nincs ahhoz kötve, hogy szülő nem ajándékoz a 48 éves gyerekének. Miért ne ajándékozna, valami jelképest? Ilyen alapon a kérdező 48 évesen miért ajándékoz kb. 20 ezer forint értékben a hetven akárhány éves anyjának? Az teljesen rendben van akkor, és természetes? A gesztus, az lenne a lényeg az anya részéről.

(Amúgy engem a 75 éves anyám is megajándékoz, ahogy én is őt. Nyilván nem mobiltelefont kaptam, de egy nagyon finom fűszer válogatást.)

2019. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, a figyelmesség ilyen fokú hiánya az, ami elgondolkoztat. Aki ezt nem érti, az akármit írhat. Nyilván azt veszek meg magamnak, amit akarok, de mégis miért természetes, hogy én igen, ő pedig nem.
2019. dec. 14. 17:10
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

Ne ajándékozd meg.

Minek?

2019. dec. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Igazad van, de szóbahozni illetlenség. A helyedben levinném az ajándék értékét, amit te adsz, arra az összegre, amit ő ad a lányodnak. Ennyi.
2019. dec. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A 21 éves lány az elmúlt években gondolt arra, hogy ő is meglepje a nagyit valamivel? Rajzolt/sütött/faragott stb neki valamit? Tartják amúgy a kapcsolatot?
2019. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Telefonon tartják (lányom 10 ezer kilométerre jár egyetemre.)
2019. dec. 15. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!