Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mit vegyek egy 70 éves nő...

Mit vegyek egy 70 éves nő szülinapjára?

Figyelt kérdés
Kerek év forduló úgy hogy jobban meg akarjuk ünnepelni.

2020. febr. 10. 13:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%
Családi fotók keretben!
2020. febr. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
73%

Mennyire szentimentális?

Mert talán tavaly olvastam, igaz, ott nem szülinap volt, hanem házassági évforduló, az unoka a facebook közösségét kérte, hogy küdjenek a nagyszüleinek hagyományos képeslapon jókívánságot.

Talán több ezer lap érkezett a világ minden tájáról, hát el voltak ájulva, beosztották minden napra, hogy hányat olvasnak el.


Esetleg adakozó kedvű a hölgy? Mert karácsony előtt olvastam, hogy lehet "örökbefogadni" Dél-Olaszországban olajfát, és cserébe küldenek olívaolajat, de ugyanígy lehet szarvasmarhát is sajtért cserébe. Nyilván ez inkább az ottani gazdák megsegítéséről szól, de ha valakinek ez számít, szerintem fantasztikus és egyedi ajándék. Hazánkban lehet ugyanígy méhcsaládot örökbefogadni.

2020. febr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
62%

Nem sértésből írom. Szopjuk ki a kisujjunkból, hogy miket szeret? Szoc gondozó és ápoló szakos vagyok. Gizi néni örülne egy rózsafüzérnek, a maga 98 évével, mert mélyen vallásos, soha nem ment férjhez, ellenben Ibolya néni képkeretnek amikbe az unokáik képét teheti, étcsokoládét szereti, a kedvenc újságja, hobbija, megint más, Edit néni, a kicsit mára demens, még mindig szeret sütni, ezzért hozzávalókat, formákat, akár már kész kalácsot, valami aranyos plüss...


Személyiség kérdése, ha demens, mennyire, miket szeret-nem szeret, hobbik, életvitel. Általánosan az idősek jobban örülnek, ha együtt a család, és nem kényszerből, ha nincs mások terhére, mert van akin ez kiül, láttam néhány hozzátartozón. Valakinek az is hatalmas élmény, ha eljut a piacra, mert egyedül nem képes elmenni, szóval ha elviszitek valahová, ami nem hegymászás, azt értékeli, de megint csak függ pl: attól, hogy pelenkás, nem pelenkás, inkontinencia, meddig bírja.

Ezer lehetőség, tán több is...

2020. febr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
40%
Utolsóval egyetértek. Nekem például 2 nagymamám is él még, az egyik 80, a másik 85 éves. Szomorú, de egyiket sem érdekli a családja (ez régebben is így volt), de egy vastag aranylánc még mindig megdobogtatná a szívüket. Sajnos ez van.
2020. febr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
29%
Operajegy - menjetek el vele együtt!
2020. febr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

-Mi elakarjuk vinni (meglepetés) egy étterembe a családdal együtt.Lesz torta és mellé még valami mást szeretnénk adni neki ajándékba.

2020. febr. 11. 21:32
 17/17 anonim válasza:
Adj neki egy 69+1-es tortát,biztos örülni fog neki!
2020. ápr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!