Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Miért kell ajándékot venni,...

Miért kell ajándékot venni, ha nem tudja az ajándékozó, hogy a másiknak mi az ízlése, illetve mire van szüksége a másiknak?

Figyelt kérdés
Ilyenkor az, aki az ajándékot kapja, sokszor nem meri visszautasítani, nehogy megsértse az illetőt, és ezért elfogad olyasmit, amire egyáltalán nincs szüksége, illetve ami nem felel meg az ízlésének. A másik oldalt nézve pedig előfordulhat, hogy a nyakán marad az ajándék, ha az, akinek adja, visszautasítja, mert esetleg a boltban nem fogják visszavenni (csak minőségi hiba, illetve rendeltetésszerű használat melletti meghibásodás esetén köteles az üzlet visszavenni, ha nem hibás az adott termék, akkor nem). Ilyenkor célszerűbb lehet pénzt adni, és az illető majd vesz rajta amit akar.

2020. szept. 11. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi ezt ajándékutalványokkal küszöböltük ki. Ha tudjuk, hogy szeret olvasni, veszünk egy könyvesboltba.
2020. szept. 11. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kevés ember van, akinek ne tudnám, hogy minek örül. Hiszen csak a legközelebbi családtagok és barátok között ajándékozunk.

Ha valakinek ezen kívül szeretnék valamit venni, akkor ital vagy édesség vagy virág. Persze ehhez is tudni, kell, hogy mit szeret :)

Pénzt nem ajándékozunk. Nálunk az is működik, hogy előre megtudakoljuk, hogy a másik minek örülne. És ha nem az illetőt kérdezed, hanem a hozzá közel állót, akkor még meglepetés is lesz.

Az ajándékutalvány csak akkor jó, ha olyan üzletbe kapja, amit szeret.

2020. szept. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pénz nem ajándék. Főleg ebben az esetben. Gondolom, nem egy közeli családtagról van szó.

Szerintem utalvány se jó, mert ahhoz is tudnk kell, hogy mi az ízlése. Olyan utalvány felesleges, amit nem is szeret.

Ilyenkor az általános ajándékok jók. Virág, jó minőségű édesség.

De egyébként mi se ajándékozunk olyannak, akit nem ismerünk rendesen.

2020. szept. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell ajándékot venned olyannak, akit nem ismersz annyira, hogy azt sem tudod róla, mit szeret. Ha illendőségből viszel ajándékot, mert mentek valahova vendégségbe vagy ilyesmi, akkor meg úgyis olyasmit illik vinni, amit ott elfogy: mondjuk egy tálca süti vagy egy üveg bor. Szóval nem marad a nyakukon semmi.
2020. szept. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az édesség mindig beválik. Egy doboz desszertnek mindenki szokott örülni.
2020. szept. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ajándékkosár. Szép, igényes, több minden van benne, ha nem tetszik neki továbbadja.
2020. szept. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az első 6 választ olvastam. Mindenkinek zöldet nyomtam, de:

- pénzt akkor ajándékozom, ha tudom, hogy szüksége van rá, gyűjt valamire, ami jóval drágább, mint a tőlem elvárható ajándék összege,

- a bort és édességet sem szereti mindenki (a nők főleg nem eszik az édességet, mert karcsúak akarnak maradni). Itallal dettó, de ritkán marad meg. Tehát jó ajándék mindkettő, de tudni kell, kinek lehet, ki fogadja szívesen.

Közeli barátnak, ismerősnek, lehet pl. sorsjegyet is. Ha nem nyer, nevetnek rajta egy nagyot, búbánatukban elmennek egy sörre.

Valakinek már ajánlottam kitöltött lottószelvényt is...

Válaszolva a kérdésre: ha olyan személyről van szó, akinek akarok ajándékot adni, akkor igyekszem kipuhatolni (családtagok, barátok oldaláról), hogy mi a kedvence. Tehát a kérdezőnek az a kérdése, hogy miért kell ajándékot adni, ha nem tudjuk az ajándékozó ízlését stb., nem helytálló, mert ne ezen múljon, hogy ajándékozok -e vagy sem.

2020. szept. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Erre is irányult a kérdés. Ha nem veszi valaki a fáradságot, hogy megtudja, mit szeret a másik, illetve mire van szüksége, akkor ne adjon ajándékot, vagy ha minden áron adni akar valamit, akkor adjon olyasmit, amit biztosan fel tud használni az illető (ezért írtam a pénzt, hogy akkor vesz rajta, amit akar). Mert szerintem a pénz, vagy amit páran említettek, a vásárlási utalvány és a hasonlók tartoznak a "Nem tudom, mit adjak, de mindenképp adni akarok valamit" kategóriába. Ezért sem értek egyet az "Ajándék lónak ne nézd a fogát" mondással, mert nagyobb taplóság úgy adni ajándékot, hogy nem ismerjük a másik ízlését, és rákényszeríteni, hogy fogadja el, mint visszautasítani az olyan ajándékot, ami nem nyerte el az illető tetszését.
2020. okt. 3. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!