Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ajándékozás párotok családjáva...

Ajándékozás párotok családjával, volt már sértődés? Mekkora? Ki kapjon ki ne. N

Figyelt kérdés
Élettársam szülei mindig felköszöntenek személyre szólóan: Karácsony,szülinap,névnapom. Nőnap. Tesója hol így hol úgy,messze van ritka az ajándékozás nem sok vizet zavar alig látjuk. Távolabbi rokonaival nem tartja a kapcsolatot nem ad nekik semmit De ő néha kap,én nem,így megbeszéltük ő sem vesz nekik.. A legszűkebb családja mindig felköszönt engem így nem esett rosszul semmi. Az én családom is felköszönti páromat. Sértődtetek már meg olyanon,hogy párotok kapott de ti nem? -Majd még párotok viszonozta is azt az ajándékot amiből ti nem kaptatok? Nekem "kielégítő" hogy a szülei,mamája ad nekem is akármit csak gondolnak rám is,de a távolabbiak nem és párom se nekik.

2019. dec. 23. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem.
2019. dec. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Gondolok itt olyanra ,h unokatesó ad párotoknak de nektek NEM,akkor a párotok se ad az unokatesó párjának? Esetünkben nem ajándékoznak az unokatesókkal-párom+én. De irtó rosszul esne ha ő külöm kapna,én nem..
2019. dec. 23. 20:50
 3/13 A kérdező kommentje:
Legalább ne semmitmondó választ. :(
2019. dec. 23. 20:51
 4/13 anonim válasza:

Hogy ne lett volna...

A párom családja jóval gazdagabb, mint az enyém. Tőlem elvárják, hogy megfelelő ajándékot adjak nekik, mindenkinek a családban és ők sokan vannak pl nagyszülőknek, unokatestvéreknek stb.

Én a tört részét sem kapom mindig vissza tőlük, csak én nem reklamálok utána. Volt már, hogy visszahallottam, hogy nem volt megfelelő az ajándékom.

A másik dolog, hogy ilyeneknek nehéz is bármit adni, mert ha kell nekik valami, rögtön megveszik maguknak. Nem egy és nem két dolgot láttam náluk pihenni évekig bontatlanul.

2019. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Ez a karácsonyi ajándék mizéria nekem a halálom. Mostanában azzal oldom meg, hogy veszek mindenkinek valami piát és kész. A karácsony nem erről kellene szóljon.

Ne legyen már elvárás, hogy elköltsek egy komplett havi fizetést fölösleges dolgokra, amire nincs is a másiknak szüksége vagy nem tetszik neki.

De volt már olyan karácsony, ami nálunk volt tartva és megmondtam, hogy aki jön az nem hozhat semmi többet egy üveg bornál és én sem adok semmit. Az az ajándékom, hogy főzök egy finom, több fogásos vacsorát.

Ezzel szerintem nem csak magamról de több emberről is levettem ezt a terhet és nem volt belőle semmi sértődés. Jót beszélgettünk az asztalnál.

2019. dec. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen 😨 nálunk is kezdene rémálommá válni de maradtunk annál,hogy a szülők nagyszülők kapnak - tőlük mi is. Aztán kész. Párom tesója meg ha nagyitkán jön hol kettőnknek hoz,hol csak a páromnak. Így én nekik külön soha sem vettem semmit.. :D Ennyi. A többieknek igen.
2019. dec. 23. 21:19
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a párom szüleinek sem szoktam adni ajándékot. Én csak a saját szüleimnek és a páromnak veszek ajándékot.

Én soha sem kaptam tőlük semmit de az egész családnak vettem ajándékot. Mindig. Nem az a baj hogy tőlük nem kaptam soha semmit mert bőven túlélem bögrék meg csokik nélkül. De nem bírom a szemforgatást és rosszindulatot. Amennyi pénzt rájuk pazarolnék abból inkább azokra költök többet akik, ez most csúnya lesz, de megérdemlik. Alapból nem érdekel az ajándékozás, hogy kitől mit kapok mert amire szükségem van megveszem magamnak. De az hogy valaki forgatja a szemét mert a több tízezer forintos ajándékának(amit szeretett volna, csak a saját családjából senki nem vette meg neki) a teteje piros az meg nem megy a konyhából az röhejes.

2019. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Konyhához* bocsánat
2019. dec. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én olyan illetlen voltam pár éve mondtam párom szüleinek,hogy ne XY dolgot adjanak mert már unom és mást ZY dolgot szeretnék. És megvették,pedig gáz voltam de..megmondtam őszíntén. :D de utána én is figyeltem ők mit akarnak..

Totál kibuknék ha távoli rokonai adnának neki nekem meg nem. Aztán ilyen 1 esetben van,a szüleivel küld neki 2-3 ember valamit de nekem nem! Éss párom nem küldd nekik semmit. :DD de mivel nem a szülei..így nem sírtam tele a kispárnát.

2019. dec. 23. 22:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Most az a bajod, hogy a párod távoli rokonai adnak a párodnak ajándékot, de neked nem, jól értem?

Nekem ez nem hangzik sem furának, sem bántónak. Ismernek egyáltalán?

2019. dec. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!