Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Miért mindig csak nekem kell...

Miért mindig csak nekem kell ajándékozni?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy találkozom valakivel, viszek neki egy kis apróságot, hogy ne menjek üres kézzel-főleg ha rég nem láttam. Neki ilyesmi eszébe sem jut, megköszöni, vigyorog.

Szülinapomon csak a 2 legjobb barátom köszöntött(+családom), egyikük nagyon vagány dolgot készített, az tény.

A fészbukról leszedtem a szülinapom, mert elegem lett abból, hogy olyan emberek köszöntenek, akiket kb 1x láttam és ismerősnek jelöltek (tehát nem jelentek semmit nekik, nincs köztünk kapcsolat).

Ez nem gond, hanem az, hogy olyan emberek, akik jól ismernek, tudják a szülinapom is, totál elfelejtik. Viszont az övékre a baráti társaság meglepetést szervez, pénzt gyűjtenek neki (vagy 50 ember, tehát nem kis összeg), persze ebben nekem is benne kell lennem, mert erre meghívnak. Az én napomról meg tudomást sem vesznek.

Ez baromira rosszul esik. Ráadásul sokkal rosszabb anyagi körülményeim vannak.

Nem vagyok nagyon rossz ember, persze hibátlan sem, és valamikor én voltam az egyik összetartó erő a társaságban..

Tényleg nagyon rosszul esik.



2021. ápr. 14. 21:19
 1/9 Miss Endzsi ***** válasza:
82%
Kis piszkok, söpörj ki.
2021. ápr. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
95%
Mar nem erdekled oket annyira.
2021. ápr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kuka az ilyen "barátság"
2021. ápr. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont az övékre a baráti társaság meglepetést szervez, pénzt gyűjtenek neki (vagy 50 ember, tehát nem kis összeg), persze ebben nekem is benne kell lennem, mert erre meghívnak. Az én napomról meg tudomást sem vesznek."


NEM, nem kell se pénzt bele adni, se elmenni, nyugodtál lehet közölni, hogy "eddig én mindenki születésnapjára beleadtam, mmindenkit megünnepeltünk,negyedül én maradtam ki, úgy hogy ennek vége.

2021. ápr. 15. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből a körből kiléptem volna már rég, egyértelmű, hogy te már nem vagy része sajnos. Velem a középiskolában csinálták ezt a “barátnőim”, az orrom előtt adták át egymásnak a személyre szabott, kedves ajándékokat, nekem meg az én napomon odalöktek egy facebookos köszöntést (még csak fel se hívtak, nemhogy bármi program - pedig MINDIG az őszi szünetre esett a szülinapom). Az egyetlen, aki gondolt rám, egy olyan csaj volt, akit ők mindnyájan szidtak és megszóltak engem is, hogy miért állok vele szóba.

Ennyit erről. Természetesen a naaaagy barátságnak az érettségivel vége is lett, azóta még faces köszöntés sincs, az egész bagázs széthullott. De nem bánom. Tudod, kinek hiányzik, hogy lehúzzák anyagilag, pláne ezekben a nehéz időkben és még meg is alázzák.

Ajándékot egyébként egyáltalán nem kell vinni csak egy sima találkozóra. Nyilván egy házibuli, karácsonyi vacsi más, oda lehet vinni pl italt, rágcsát, de egy mezei meghívásnál (pláne ha nem is lakásba szól) engem pl nagyon zavarba hoznál vele, mert eszembe nem jutna elvárni és csak kényszer lenne, hogy juj akkor én mit vigyek majd hozzád és el ne felejtsem. Bocs, nem megbántani akartalak ezzel, de sok embert ismerek még ilyen véleménnyel.

2021. ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azért más kicsit, mert 30 fölött vagyok, ezek évtízedes barátok, ismerősök. A facebook előtt lettünk barátok.

Általában kölcsönösen szoktunk valamit vinni egymásnak, ha valahogy összetalálkozunk évente párszor, különböző városokban, országokban élünk.

Nem fogok pénzt küldeni, majd személyesen felköszöntöm ha találkozunk, akkor lehet, hogy eszébe jut, hogy hopsz..

2021. ápr. 15. 21:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Face-en állítsd be úgy, hogy csak a közeli barátok lássák, és szortírozd szét az ismerőseidet közeli barátokra meg ismerősökre.
2021. ápr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%

"Előfordul, hogy találkozom valakivel, viszek neki egy kis apróságot, hogy ne menjek üres kézzel-főleg ha rég nem láttam. Neki ilyesmi eszébe sem jut, megköszöni, vigyorog."

ezt mondjuk nem értem miért csinálod. nekem se jutna eszembe ajándékozgatni valakit csak azért, mert már egy ideje nem láttuk egymást

2021. ápr. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Neked sem kell. Hagyd abba.
2021. ápr. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!