Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Jó ötlet ez a baba vagy nem?

Jó ötlet ez a baba vagy nem?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőm kislányának mostanában lesz az első születésnapja.

Szegény picúr kicsit problémásan kezdi az életet, már szemüveges, vélhetően az is marad és nem fogja kinőni.

Arra gondoltam, hogy a születésnapjára horgoltatok neki ebből a bababarát anyagból egy szemüveges babát, hogy - bár még kicsi - mindig ott legyen neki szem előtt, és lássa, hogy a kis szemüvege nem egyedi, hiszen még a babájának is van szemüvege. Így talán a későbbiekben könnyebben fogja viselni akkor is, ha majd az óvodában a többi gyereken például nem lesz és egyedül lesz vele.


Jó ötlet lehet ez a baba? Szemüveges gyerkőcök szülei, ti mit gondoltok róla? Mi sasszemű család vagyunk, senkinek nem volt gyerekkorában szemüvege, nem igazán tudjuk, hogy hogyan viseltetnek iránta a kicsik, barátnőmnek pedig ő az első, és mivel még ő is nagyon pindúr ő sem tudja, hogy mik várhatók majd a későbbiekben ezzel (nehezítés, hogy a kislány erősen szemtengely ferdüléses, nem csak szimplán szemüveges).


2021. máj. 14. 12:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Az egyik barátnömnek szemüveges a kislánya és mivel soha nem állt hozzá ehhez ilyen negatívan, mint te, tudtommal nem volt semmilyen problémája ebből az oviban. A babához kicsit fiatal az 1 éves, ezt a szemüveges baba dolgot, (szemüvege kb. az emberek negyedének van), nem egy nagy szám, végképp nem erőltetném. Inkább a kiskolások szivatják egymást ilyenekkel, a kisebbek nem. Szerintem inkább kicsit sértő ajándék a szemüveges baba, adj neki bármi mást.
2021. máj. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem nem jó ötlet. Sőt!

A szemüvegesek nem valami fogyatékosok, akik tragédiaként élik ezt meg, márpedig a te írásodból nekem tökre az jön le, hogy te így gondolod.

A lányom csoportjában a 20 gyerekből 3 szemüveges. Soha nem bántották őket ez miatt.

Vegyél valami normális ajándékot.

2021. máj. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj, de ez a fogalmazásod nekem is nagyon visszatetsző. Tényleg mintha valami testi vagy szellemi fogyatékosok lennének a szemüvegesek...Arról nem is beszélve, hogy egyáltalán nem ritka, hogy valaki hordja, pláne gyerekkorban. Szinte kizárt, hogy ne lenne majd annak idején szemüveges gyerek vagy akár óvónéni a csoportban. De az utcán is fog szép számmal szemüveges embereket látni, ez nem olyan, mintha pl amputált lenne. Bár róluk sem kéne így beszélni...

Szerintem egyébként a baba aranyos ötlet, de kérlek, ezt a degradáló szöveget hanyagold mellé, mert baromi bántó.

2021. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
72%
Te hallod terjeszd már fel ezt a javaslatot, hogy a szemüvegeseket minősítsék súlyosan testi fogyatékosnak. :D Kapnék egy csomó támogatást, talán segítene, hogy túltegyem magam a szemüvegesség okozta traumán...
2021. máj. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

"Szegény picúr kicsit problémásan kezdi az életet, már szemüveges, vélhetően az is marad és nem fogja kinőni."

Te elolvastad, amit írtál?

Azért ennél nagyobb problémák is vannak az életben.

2021. máj. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem jó ötlet. Én azt utáltam, amikor úgy kezelték a szemüvegemet, mintha divatból hordanám.
2021. máj. 14. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A kicsinek sajnos ez a legkisebb problémája, viszont az egyetlen ami látható, lévén nem egy szimpla szemüvegesség hanem erős kancsalság, sajnos anyuka is teljesen biztos benne, hogy fogják őt csúfolni, maga ez a mondat is az ő szájából hangzott el, én csak nem mellékelve az egyebeket szúrtam ide óvatlanul :(


Az ötlet onnan jött, hogy többször láttam csoportban anyukákat szemüveges gyerkőcöknek szemüveges babát-plüsst keresni, ahogy tolószékes kislánynak is égen földön kutattak tolószékes barbit.


Nem hittem, hogy ez egy világi rossz dolog, szerintem sokkal

személyesebb lenne mint egy tökéletes barbie baba akin semmi hiba nincs.

2021. máj. 14. 18:36
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Ezt az anyukával beszéld meg. Nekem nem tetszene, hogyha a gyerekem ilyen felesleges dolgot kapna. Az anyjának meg lehet tetszik ez az ötlet és támogatja.
2021. máj. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Én a babával még várnék 2-3 éves koráig (bár nekem sem tetszik annyira az ötlet). Egyelőre vegyél neki mást szerintem. Bár, sokkal jobb lenne, ha nem itt kérdeznéd ezt a kérdést, hanem az anyukánál, hogy ő hogyan látja ezt a dolgot, lehet, hogy tetszene neki ez az ötlet.
2021. máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a normális válaszokat!

Mindig megkérdezem, hogy mit vegyek, mire van szüksége a kicsinek stb, de mivel ők kis túlzással a felső 100.000, és 3 használaton kívüli szoba zsúfolásig babajátékkal és ruhával 100L-es kukászsákokba ezért nem szokott tudni mit mondani.

2021. máj. 14. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!