Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Jó ötlet ez a baba vagy nem?

Jó ötlet ez a baba vagy nem?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnőm kislányának mostanában lesz az első születésnapja.

Szegény picúr kicsit problémásan kezdi az életet, már szemüveges, vélhetően az is marad és nem fogja kinőni.

Arra gondoltam, hogy a születésnapjára horgoltatok neki ebből a bababarát anyagból egy szemüveges babát, hogy - bár még kicsi - mindig ott legyen neki szem előtt, és lássa, hogy a kis szemüvege nem egyedi, hiszen még a babájának is van szemüvege. Így talán a későbbiekben könnyebben fogja viselni akkor is, ha majd az óvodában a többi gyereken például nem lesz és egyedül lesz vele.


Jó ötlet lehet ez a baba? Szemüveges gyerkőcök szülei, ti mit gondoltok róla? Mi sasszemű család vagyunk, senkinek nem volt gyerekkorában szemüvege, nem igazán tudjuk, hogy hogyan viseltetnek iránta a kicsik, barátnőmnek pedig ő az első, és mivel még ő is nagyon pindúr ő sem tudja, hogy mik várhatók majd a későbbiekben ezzel (nehezítés, hogy a kislány erősen szemtengely ferdüléses, nem csak szimplán szemüveges).


2021. máj. 14. 12:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
74%
Hát ha nem lenne ez a járvány, akkor azt mondanám, ezen a szinten érdemes tárgyak helyett élményt ajándékozni.
2021. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
74%
ja, hogy egyéves, akkor mondjuk még ezzel is várnék.
2021. máj. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

nézd, én szemüveges, furcsa testalkatú, ferde gerincű gyerekként sose éreztem szükségét, hogy legyen egy pont annyira elbszott babám, mint amilyen vagyok. aminek szükségét éreztem, és fájdalmasan későn, 13 évesen kaptam meg először a sorstól, egy edzőm személyében, az az volt, hogy valaki pont úgy bánjon velem, mint mindenki mással. nekem is segítenem kelljen bevinni a dobozokat. nekem is meg kelljen próbálnom a gyakorlatot. nekem is pont annyira álljon jól a versenysminkünk, mint a többieknek, nekem is mondják el, ha valami nem áll jól, és velem is pont ugyanúgy lehessen beszélgetni és viccelni egymással és húzni a másik agyát, mint az egész gyerekekkel.

nem attól lesz jó egy gyereknek, hogy érzékelteted vele, hogy milyen kicseszettül nem olyan, mint a többiek, hanem attól, hogy pont ugyanúgy bánsz vele, mint bármelyik másikkal.

2021. máj. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!