Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Vegyünk neki(k) ajándékot,...

Vegyünk neki(k) ajándékot, vagy ne?

Figyelt kérdés

A karácsonyozás nálunk úgy zajlik, hogy ahol gyerekek is vannak, ott főleg ők kapnak ajándékot külön-külön, a felnőtteknek pedig kis közös ajándék van. Akinél nincs gyerek, ott pedig ajándéktól függően vagy nagyobb közöset, vagy külön kisebbeket kapnak.

Bátyámnak van egy lánya, aki már 21 éves, eddig mindig vettünk neki is ajándékot, tehát úgy vettük őt is számításba, mint gyerek. Mi viszont tőle sosem kaptunk. Persze nem is vártuk el sose, hiszen még tanult, otthon lakott stb. 1 éve viszont már külön lakik a párjával és munkája is van. Tavaly mi vettünk neki ajándékot, mi viszont nem kaptunk tőle. Kicsit el vagyok bizonytalanodva, hogy idén mi legyen... Szerintetek ilyenkor mi illik? Jönnek ők is a párjával, elég ciki lenne az is ha mi veszünk nekik megint és ők megint nem adnak semmit, de fordítva is. Persze lehetne mondani, hogy kérdezzük meg, de hát az is igencsak kellemetlen, felhozni a semmiből, mintha ki akarnám követelni a dolgot. Nem erről van szó, csak mivel ez a családi szokás, így úgy gondolom már illő lenne neki is kilépni a gyerek kategóriából, és készülni a családjának ajándékkal. Mivel ő tőlünk mindig kapott, így az neki biztos nem kérdéses, hogy idén is kap-e. Részemről viszont nem tudom mi legyen így. Mit gondoltok?



2021. nov. 3. 18:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a rákérdezés dolog, hogy mit szeretne egyáltalán nem ciki, hátha így észreveszi magát.

Egyébként pedig vegyél nekik egy doboz különlegesebb bonbont. Így nem mondhatják, hogy nem kaptak semmit, de legalább te sem költöttél rájuk sokat.

2021. nov. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen jól mondja az elöttem szóló egy drágább árkategóriájú csovival/bonbonnal nem nagyon lehet mellé fogni. Talán mellé valmi üdvözlő lap és körülelül ennyi. A rákérdezés meg ki tudja lehet, hogy kapcsol de az is lehet, hogy totál kiakad (ez nem a legjobb) de szerintem idén biztos fog venni neketek valmit van munkája, lakása szóval biztos lesz benne ennyi emberség
2021. nov. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
82%
Meg kell beszélni. Szüleimmel, tesómmal pár éve megbeszéltük, hogy nem ajándékozunk. Annyival egyszerűbb így...
2021. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem valami aprosaggal mindenkepp kedveskedjetek neki, akar egy bonbon, üveg ital, vagy illatszer csomag, vagy közös ajandek a parjaval, a lakasba, barmilyen konyhai dolog, agynemüszett.

Szerintem a karacsony nem arrol szol, hogy akinek adok, attol "elvarom", hogy kapjak is.

Ha adok, szerettettel adom, es mert gondolok a masikra.

2021. nov. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
#4 Mindenképp adnék neki valamit, nem tudnám megtenni hogy csak ő ne kapjon. Inkább az esik kicsit rosszul, hogy ő nem viszonozza. Én egy kis csomag saját sütinek is ugyanúgy örülnék, nem az érték a fontos. De hogy ennyit sem készült nekünk eddig.
2021. nov. 5. 14:13
 6/13 A kérdező kommentje:
Update: leírnám, hogyan zajlott idén. Ahogy itt írtam is, nem hagynám ki őt az ajándékozásból, így egy kis csomagot idén is kapott, egy névvel ellátott határidőnaplót, meg egy minőségi csokoládét. Mivel idén kicsit máshogy jött ki a karácsonyozás, így velük személyesen nem tudtunk találkozni, de amikor bátyáméknál voltunk, akkor az ő ajándékát ott hagytuk náluk a fa alatt, mert pár nap múlva mentek hozzájuk ebédre. Nem kaptam köszönő üzenetet, mintha mi sem történt volna. KArácsonyi köszöntést is csak én küldtem neki, amit viszonzott is, de magától azt se küldött volna valószínűleg. Így más őszintén elgondolkodtam, hogy jövőre tényleg nem fogunk neki semmit ajándékozni... ha egy messenger üzenetet sem képes írni cserébe. Igazán csalódtam...
2022. jan. 14. 10:22
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
A határidőnaplót én már túlzásnak érzem, a csoki pont elég lett volna
2022. jan. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 Akkor biztos azért nem köszönte meg :D
2022. jan. 14. 12:41
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

EN 30eves vagyok, külföldön elek, közel 10 eve. Hazalatogatasom alkalmaval szinte "elvarjak" az ajandekot, nem csak karacsonykor... hanem amugy is, mondvan külföldröl jött, es sok penzem van stb.

Evek ota veszek az 1 evvel fiatalabb unokatesomnak is, es a most jelenleg 25 evesnek is. Mindketten parkapcsolatban, mar külön elnek a szülöktöl. Igy legutobbi karacsonykor 1-1 Parfümöt kaptak tölem, termeszetesen a parjaik is. Szoval 4 db parfüm.

En kaptam az idösebbiktöl egy üveg bort.... a fiatalabbiktol, es parjatol semmit. A parfümöket kesöbb szagoltak meg, messenger üzenet sem erkezett, hogy köszönöm - tetszik. Szoval ezek utan en is elgondolkozom az ajandekozason.

2022. jan. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#9 Na, ez anélkül is szokott elvárás lenni, hogy külföldön élne az ember... :)

Nem unokahugiról van most szó, de a család gyerek tagjainak a szülei (tiszt.kivétel)igazából teljesen elvárnák tőlünk, hogy ha külföldre utazunk, akkor onnan minimum fejenként egy hűtőmágnest hozzunk a gyerekeknek. Legutóbb mikor külföldön voltunk, azon kaptam magam, hogy rástresszeltem, hogy még nem vettünk nekik semmit pedig basszus már csak 1 napot vagyunk itt. És itt eszméltem rá, hogy azért hülyék ne legyünk már... az utolsó napomat ne azzal töltsem, hogy idegeskedek hogy megfeleljek másoknak.

2022. jan. 14. 14:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!